2011 Vasario 04

Eksportas

Riaušės temdo eksportuotoju į Egiptą viltis

veidas.lt

Į Kairo gatves išėję milijonai protestuotojų sukėlė nerimą dėl neaiškumo, koks bus pastaruoju metu sparčiausiai augusios Lietuvos eksporto rinkos likimas.

Viešosios įmonės “Eksportuojančioji Lietuva” generalinis direktorius Paulius Lukauskas sako, kad Egiptas nebuvo strateginė mūsų šalies eksporto rinka ir, net jei prekyba sustos, ekonomikai tai nebus milžiniškas praradimas. Pasak jo, baisiau, kad neramumai nepersimestų į Arabijos pusiasalio valstybes, kurios Lietuvai gerokai įdomesnės, penktadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

“Mūsų verslo pardavimai Egipte epizodiniai. Statistiškai didžiausia tabako gaminių dalis, kuri nerodo visos mūsų pramonės tendencijos”, – pažymi P. Lukauskas. Jo skaičiavimais, eksportas į Egiptą sudarė 0,2 proc. viso eksporto.

“Eksportas į Egiptą sudaro 2 proc. mūsų apyvartos. Šiandien į ten plaukia vienas konteineris su gaminiais, dar porą turime išsiųsti šį mėnesį. Kol kas jokių žinių, kad užsakymai būtų atšaukiami, neturime”, – sako įmonės “Korelita”, gaminančios acetatinius siūlus, generalinė direktorė Jonė Skvarnavičienė.

“Į Egiptą, kur planavome veikti su savo prekės ženklu, produkciją vežame per partnerį, skirstantį mūsų gaminius. Kol kas dėl neramumų užsakymų nesumažėjo, tačiau nežinome, kaip bus ateinantį ketvirtį, kai bus sudaromos naujos partijos”, – ateities spėti nesiima “Švenčionių vaistažolės” valdybos pirmininkas Gediminas Šiaudvytis.

Lietuva yra antra pagal dydį skydų, plokščių, stendų, skirstomųjų spintų importą į Egiptą – pagal šių prekių eksporto apimtį lenkia tik Vokietija. Lietuva yra viena iš devynių valstybių, tiekiančių Egiptui celiuliozės acetato siūlus – 2009 metais užėmė 4,3 proc. importo rinkos.

Tabakas sudarė 72 proc. eksporto į Egiptą ir yra pagrindine prekė nuo 2008-ųjų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...