2011 Balandžio 27

Žemės ūkis

Rūpesčio žemės ūkiu nebus per daug

veidas.lt

zemes-uiis27

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius laukuose prie Ginkūnų (Šiaulių rajonas) susitiko su Ginkūnų agrofirmos vadovu Arūnu Grubliauskiu ir ūkininku Antanu Jokubaičiu, kuris valdo daugiau nei 100 hektarų žemės.

Šiaulių rajono ūkininkai kaip tik užarinėjo per žiemą iššalusius žiemkenčius. Kaip premjerą informavo A. Grubliauskis, “daugelis mūsų krašto ūkininkų turės sėti žiemkenčius iš naujo”. “Žemdirbiai išradingi. Mes nenuleidžiame rankų, o jeigu dar ir Vyriausybė padės – tikrai išgyvensim”, – sakė Ginkūnų agrofirmos vadovas.

Premjeras A. Kubilius pažymėjo, kad jie su ministru norėjo įvertinti padėtį vietoje. Pasak Vyriausybės vadovo, statistika tokia, kad Šiaurės Lietuvoje ir ypač Šiaulių rajone vietomis net iki 70 proc. yra nukentėję žiemkenčiai. Premjeras tvirtino, kad Vyriausybė garantuoja 50 proc. pasėlių draudimo kompensacijas ir kad nedelsiant bus priimtas Vyriausybės nutarimas, suteikiantis galimybę paankstinti žemdirbiams vadinamojo “žaliojo kuro” įsigijimą.

“Nauja sėja reiškia netikėtas išlaidas. Tad puikiai suprantame, kad reikia pagalbos nuo žiemos padarinių nukentėjusiems ūkininkams, ir tikiuosi, kad nuo gegužės 10 d. suteiksime galimybes įsigyti “žaliojo kuro”. Per sunkią krizę žemės ūkis parodė savo gajumą ir atsparumą. Esu įsitikinęs, kad rūpesčio žemės ūkiu niekada nebus per daug”, – sakė Premjeras. A. Kubilius.

Žemės ūkio ministras K. Starkevičius atkreipė dėmesį, kad kol kas per 104 tūkst. hektarų pasėlių yra apdrausti, kai bendrai Lietuvoje turime virš 500 tūkstančių hektarų pasėlių. Ministras ragino naudotis valstybės garantijomis ir parama bei drąsiai drausti savo pasėlius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...