2011 Kovo 04

Savivaldos rinkimai

Rinkimus pralaimėję kandidatai VRK neįtikino kalbomis apie neteisingą metodiką ar išankstinius rinkėjų pažadus

veidas.lt

Skundus dėl savivaldybių tarybų rinkimų rezultatų pradėjusi nagrinėti Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienio vakarą nepagrįstais pripažino kai kurių kandidatų argumentus, esą taikyta mandatų skirstymo metodika buvusi neteisinga ar rezultatai neatitiko rinkėjų tvirtinimų apie jų balsavimą.

Komisija patvirtino rezultatus didžiojoje dalyje savivaldybių. Galutinai mandatų paskirstymą visoje šalyje ketinama paskelbti sekmadienį.

Daugelio skundų autoriai sakė buvus neteisingą metodiką skirstant mandatus. VRK tokius skundus atmetė, pabrėžusi, jog buvo laikomasi įstatymo reikalavimo.

“Dabar nustatytas būtent toks būdas, jis Seimo priimtas. Mes, net ir teismas, negalime sugalvoti teisingesnio būdo nei yra įstatyme”, – VRK posėdyje sakė komisijos narys Julius Jasaitis.

Nemažai kandidatų skunduose aiškino, kad kai kurie rinkėjai tvirtino balsavę už juos, tačiau galutiniai rezultatai parodė, jog jie balsų negavo. Šiuo atžvilgiu išsiskyrė vos 15 mandatų visoje šalyje iškovojusi ekspremjero Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Krikščionių partija, kuri skunde nurodė net turinti anketų su pažadais balsuoti už partiją.

VRK tokio pobūdžio skundus atmetė, komisijos nariams pabrėžus, jog būtina gerbti balsavimo slaptumo principą, kurio tikrinti nereikia.

“Tie argumentai, kad mano žmona, tėvas ar vaikas sakė, kad balsavo, negali iš viso būti argumentai, nes yra balsavimo slaptumo principas. Jo nereikia tikrinti”, – kalbėjo J.Jasaitis.

Daugiausia skundų buvo gauta iš Kauno, o miesto rinkimų komisijos vadovė pripažino, kad įtampa tiek skaičiuojant balsus, tiek pastarąją visą savaitę buvo labai didelė.

Kai kurie pralaimėję kandidatai Kaune bandė įrodyti, esą rinkėjams nebuvo tinkamai išaiškinta, kaip balsuoti, abejota dėl didelio negaliojančių biuletenių skaičiaus. Vis dėlto VRK konkrečių pažeidimų nenustatė ir prašymus perskaičiuoti balsus Kaune atmetė.

Kilus abejonių dėl Kauno rajono VRK sudarė darbo grupę peržiūrėti balsavimo protokolus, neatmetama galimybė, kad balsai ten bus perskaičiuoti. Rezultatai kol kas nepatvirtinti liko ir kai kuriose kitose savivaldybėse, iš kur negauta reikiama medžiaga.

Preliminariais duomenimis, vietos valdžios rinkimuose geriausiai pasirodė socialdemokratai, laimėję 328 mandatus iš 1526, antri liko konservatoriai su 249 mandatais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...