2011 Balandžio 08

Vilnius

A.Zuoko judėjimo pranešimas apie pasiektą sutarimą dėl koalicijos Vilniuje neįtikino oponentų

veidas.lt

Konservatoriai ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija sako, kad juos nustebino penktadienį išplatintas pranešimas apie Artūro Zuoko koalicijos, Darbo, Socialdemokratų partijų ir Lietuvos rusų aljanso pasiektą sutarimą dėl valdančiosios koalicijos Vilniuje.

Konservatoriai taip pat siekia suburti valdančiąją koaliciją, į kurią įeitų LLRA, partija “Tvarka ir teisingumas” bei Darbo partija.

“Visokie žodiniai susitarimai daromi jau seniai, tačiau koalicija sudaroma, kad oficialiai pasirašoma sutartis. Aš kiekvieną dieną galiu skelbti apie žodinius susitarimus”, – BNS penktadienį sakė dabartinis meras konservatorius Raimundas Alekna.

Jis sakė esąs “beveik tikras”, kad iki pirmojo naujai išrinktos tarybos posėdžio valdančiosios koalicijos sudėtis dar gali pasikeisti.

LLRA atstovas Janas Kaminskis BNS sakė nemanantis, kad galima tikėti paskelbtu pranešimu. Jis sakė, kad su LLRA bendroje koalicijoje dalyvavęs Rusų aljansas sprendimą gali priimti tik pirmadienį partijos taryboje.

“Nieko nežinau apie tokį susitarimą, čia galbūt gandai. Nemanau, kad tuo galima tikėti”, – BNS sakė J.Kaminskis.

“Rusų aljansas be pirmadienio negali priimti jokio sprendimo, kadangi pas juos taryba pirmadienį. (Rusų aljanso atstovas – BNS) Viktoras Balakinas yra mūsų frakcijos seniūno pavaduotojas, tai nemanau, kad kažkas ten rimto yra”, – BNS sakė J.Kaminskis.

A.Zuokas sako, kad susitarimas yra tvirtas.

“Vakar turėjome bendrą renginį Užupyje, kur buvo bendras visų tarybos narių koalicijos partnerių susitikimas ir susipažinimas, ir programos metmenų, kurie buvo rengti dvi savaites, patvirtinimas, ir šiuo metu turime visus balsus, kad galėtume prisiimti visus įsipareigojimus dėl miesto tarybos darbo”, – BNS sakė A.Zuokas.

Pranešimą spaudai apie valdančiąją koaliciją išplatino A.Zuoko įsteigta asociacija “Tėvynės atgimimas ir perspektyva”.

Jame teigiama, kad Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicija, Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija ir Rusų aljanso atstovai sutarė bendradarbiauti Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, sudarant valdančiąją daugumą.

Anot pranešimo, į merus bus siūlomas A.Zuokas.

Darbo partija galutinio susitarimo dėl koalicijos formavimo Vilniaus taryboje kol kas nepasirašė, BNS sakė “darbiečių” lyderis europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

“Kol kas Darbo partija nepasirašė niekur. Kad susitikinėja, dirba, atidirbinėja kažkokius klausimus, tai taip”, – penktadienį teigė V.Uspaskichas.

Taip jis paneigė Artūro Zuoko įsteigtos asociacijos “Tėvynės atgimimas ir perspektyva” paskelbtą informaciją, kad Darbo partija, A.Zuoko ir Vilniaus koalicija, Socialdemokratų partija ir Rusų aljanso atstovai sutarė bendradarbiauti Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, sudarant valdančiąją daugumą.

Nusistebėjimą tokiais teiginiais pareiškė ir dabartinis meras konservatorius Raimundas Alekna, ir į naująją tarybą išrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovas Janas Kaminskis, kurio partija į savivaldybę pateko pagal vieną sąrašą su Rusų aljansu.

R.Alekna BNS taip pat sakė, kad V.Uspaskichas penktadienį inicijuoja susitikimą, per kurį jie abu ketina aptarti bendradarbiavimo galimybes.

Be Darbo partijos atstovų valdančiosios koalicijos sostinės savivaldybės taryboje negali sudaryti nei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su Lietuvos lenkų rinkimų akcija, nei A.Zuoko koalicija.

Per vasario pabaigoje vykusių savivaldos rinkimų daugiausia – 12 vietų – gavo A.Zuoko ir Vilniaus koalicija. 11 mandatų gavo Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koalicija “Valdemaro Tomaševskio blokas”, dešimt – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, aštuonis – Darbo partija, po penkis – Lietuvos socialdemokratų partija bei partija “Tvarka ir teisingumas”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...