2011 Vasario 13

Rinkimai

Rinkimuose Marijampolėje pirmauja socdemas

veidas.lt

Suskaičiavus devynių iš 15 Marijampolės rinkimų apygardos apylinkių balsus, išankstiniais duomenimis, pirmauja socialdemokratas Albinas Mitrulevičius ir konservatorius Valdas Pileckas.

A.Mitrulevičius šiose apylinkėse surinko 24,66 proc. balsų nuo galiojančių biuletenių, tuo metu antroje vietoje kol kas esantis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas V.Pileckas – 21,62 proc. balsų.

Už Liberalų sąjūdžio iškeltą Paulių Ulecką pasisakė 13,42 proc. rinkėjų, už “Tvarkos ir teisingumo” keltą Rolandą Jonikaitį – 12,27 proc. rinkėjų,

Socialdemokratų sąjungos kandidatą Gediminą Alekaitį šiose apylinkėse palaikė 10,68 proc., už Krikščionių partijos kandidatą Algį Žvaliauską pasisakė 9,54 proc. rinkėjų.

Darbo partijos kandidatę Vaidą Giraitytę palaikė 4,46 proc., Naujosios sąjungos Ramūną Mažėtį – 1,69 proc., Liberalų ir centro sąjungos iškeltą Norą Ribokienę – 1,65 proc. šių apylinkių rinkėjų.

Seimo nario vieta atsilaisvino praėjusią vasarą mirus Marijampolėje išrinktam socialdemokratui Algiui Rimui.

Pagal įstatymą, vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktu jau pirmame ture būtų laikomas kandidatas, jeigu rinkimuose dalyvautų ne mažiau kaip 40 procentų į rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų ir tas kandidatas gautų daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.

Jeigu rinkimuose, kaip šiuo atveju, dalyvauja mažiau kaip 40 procentų į rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų, išrinktu pirmame ture būtų laikomas tas kandidatas, kuris gautų daugiausia, bet ne mažiau kaip penktadalį visų į apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų.

Sekmadienį nepaaiškėjus laimėtojui, antras turas bus rengiamas kartu su savivaldos rinkimais vasario 27-ąją. Pagal įstatymą jame dalyvauja du kandidatai, gavę daugiausia balsų pirmame ture.

Per pakartotinį balsavimą išrinktu laikomas kandidatas, gavęs daugiau balsų, neatsižvelgiant į rinkimuose dalyvavusių rinkėjų skaičių.

Rinkimų teisę Marijampolės apygardoje turi apie 38 tūkst. piliečių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Kelmas Kelmas rašo:

  Suvalkiečiams šia valdančiąja dauguma yra PATENKINTI.Tai parodo ir rinkimų rezultatai.Antroji vieta TS-KD yra geriausias jų DARBŲ ĮVERTINIMAS.
  Prie šio įvertinimo reikėtų pripliusuoti ir virš 70 procentų rinkėjų nebalsavusių t.y.patenkintų šia valdžia.
  Mano manymu.Nebalsuoji,nerenki valdžios tai ir nekeik.

 2. nebalsuojantis - kelmui nebalsuojantis - kelmui rašo:

  Nebelsuoji, nerenki valdzios- nekeik, nesamone,atsibodo, visiems viskas dzin, tauta depresijoje, kas nuo to pasikeis jei balsuosime, rinksime kitka kazka ir ka bus pasikeitimu y geraja puse, nebus!
  zuvis genda nuo galvos…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...