2011 Vasario 10

Rinkimai

Rinkėjų Marijampolėje – daugiau, balsuojančiųjų iš anksto – šiek tiek mažiau

veidas.lt

Per porą metų rinkėjų skaičius Marijampolėje išaugo per 700, tačiau išankstinis balsavimas renkant Seimo narį šioje apygardoje kol kas vyksta truputį vangiau nei per rinkimus 2008-aisiais.

Seimo narį naujuose rinkimuose šį sekmadienį rinks 37 tūkst. 916 Marijampolės apygardos rinkėjų, 2008 metų spalio rinkimus jų buvo 37 tūkst. 189.

Tokiam balansui įtakos gali turėti ir tai, jog teisę rinkti naują Seimo narį turi ir nebegyvenantys Marijampolėje asmenys, tačiau buvę šios apygardos rinkėjais per 2008-ųjų Seimo rinkimus.

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną, trečiadienį, savo valią pareiškė 372 Marijampolės apygardos rinkėjai, arba 0,98 proc. visų rinkėjų.

Tuo metus per eilinius Seimo rikimus prieš dvejus metus pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią pareiškė 412 Marijampolės apygardos rinkėjų, 1,11 proc. nuo viso skaičiaus.

Renkant naują Seimo narį Marijampolėje balsuoti iš anksto dar galima ketvirtadienį, o specialiuose paštuose – ir penktadienį.

Marijampolės apygardoje išankstinis balsavimas vyksta savivaldybės pastate, nuo 8 iki 20 val., o visoje Lietuvoje – apskričių centriniuose paštuose jų darbo valandomis.

Taip pat trečiadienį prasidėjo balsavimas specialiuose paštuose, kuriuose savo valią gali pareikšti rinkėjai ligoninėse, globos įstaigose, kalėjimuose, taip pat ir kariuomenėje, ir bus tęsiamas iki penktadienio.

Neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti į rinkimų apylinkę, pateikę prašymą gali balsuoti namuose. Balsavimas namuose vyks penktadienį ir šeštadienį.

Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas Marijampolės apygardos rinkimų apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 valandos

Dėl Seimo nario mandato Marijampolės apygardoje varžosi devyni partijų iškelti kandidatai.

Socialdemokratų sąjunga kelia Gedimino Akelaičio kandidatūrą, “Tvarka ir teisingumas” – Rolando Jonikaičio, Darbo partija – Vaidos Giraitytės, Naujoji sąjunga – Ramūno Mažėčio, Socialdemokratų partija – Albino Mitrulevičiaus, Liberalų ir centro sąjunga – Noros Ribokienės, Liberalų sąjūdis – Pauliaus Ulecko, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai – Valdo Pilecko, Krikščionių partija – Algio Žvaliausko.

Seimo nario vieta atsilaisvino praėjusią vasarą mirus Marijampolėje išrinktam socialdemokratui Algiui Rimui.

Jei prireiks antrojo turo, jis bus rengiamas kartu su savivaldos rinkimais vasario 27-ąją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...