2014 Birželio 10

Rinkimų loterija: patikimiau rinktis iš asmenų ar iš partijų sąrašų?

veidas.lt


Kodėl veržiamasi rinkti asmenybes, tačiau kai tokia alternatyva yra, vis tiek balsuojama už partinius asmenis.

Tiesioginiai merų rinkimai – vėl ant Seimo stalo. Tikimasi, kad jie bus palaiminti nelaukiant rudens sesijos, o kitų metų pradžioje vyksiančiuose savivaldos rinkimuose merus jau rinksime tiesiogiai.
To nori, kaip rodo kai kurios apklausos, dauguma rinkėjų, dauguma partijų taip pat tam pritaria, tačiau lig šiol jų nepavykdavo įteisinti, nors tokios diskusijos verda prieš kiekvienus rinkimus vos ne nuo pat nepriklausomybės atkūrimo. Beje, daug kas iš rinkėjų, o ir politikų, siūlo ir Seimą komplektuoti renkantis iš asmenų, o ne partijų sąrašų.
Lietuvos žmonėms patinka rinkti tiesiogiai, apeinant partijų primestą nuomonę, gal todėl ir prezidento rinkimai Lietuvoje – patys aktyviausi. Bet ar prioritetas ne partijoms, o konkrečioms asmenybėms – panacėja ieškant tobulų vedlių miestams ar išmintingų įstatymų leidėjų?

Kas dabar valdo savivaldybes
Siūlymuose keisti rinkimų taisykles paprastai slepiasi politiniai interesai, o ne politikų noras pagerinti rinkėjo galimybes rinktis. Tačiau kodėl tuomet daugiausiai merų turintys socialdemokratai patys inicijuoja tiesioginius merų rinkimus, jei esant dabartinei sistemai jiems taip gerai dėstosi rinkimų kortos?

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 232014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-23-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...