2011 Balandžio 07

Savivaldybės

Po truputį aiškėja savivaldybių vadovai

veidas.lt

Širvintų rajonui vadovaus kaip nepriklausomas kandidatas į tarybą išrinktas Vincas Jasiukevičius.

Anksčiau jis priklausė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai, ir ketina jungtis prie šios partijos frakcijos taryboje.

“Frakcijai tikriausiai priklausysiu – būtent TS-LKD frakcijai, bet mano įgaliojimai kaip partinio yra sustabdyti, aš partijai dabar nepriklausau”, – BNS sakė naujasis Širvintų meras.

Jis sako sustabdęs narystę partijoje, nes kandidatavo į tarybą kaip nepartinis.

“Aš labai nenorėjau toje partijoje sustabdyti savo įgaliojimų net prieš rinkimus. Teko tai padaryti, kadangi buvo partijos Priežiūros komiteto nurodymas nepriklausomiems, kurie eina ne su sąrašu, kad sustabdytų savo narystę partijoje”, – BNS sakė V.Jasiukevičius.

Naujasis meras kol kas negalėjo įvardyti svarbiausių numatomų darbų.

“Pradžioje susipažinsiu su administracijos darbo struktūra ir įsigilinęs žiūrėsiu, kokius darbus numatysime. Dar šiandien tiksliai negaliu pasakyti – gal bus labai svarbių ir neatidėliotinų. Sudėliosime suderinę su koalicijos partneriais”, – BNS sakė jis.

Jo kandidatūrą pirmajame rajono tarybos posėdyje ketvirtadienį parėmė 20 iš 21 Širvintų politiko.

V.Jasiukevičius mero poste pakeis iki šiol Širvintoms vadovavusį liberalcentristą Kęstutį Pakalnį.

Po savivaldos rinkimų vasarį čia daugiausia vietų – šešias – laimėjo “darbiečiai”, po tris – valstiečiai liaudininkai ir liberalcentristai, po dvi – socialdemokratai, “tvarkiečiai”, konservatoriai ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Anot V.Jasiukevičiaus, naujoje koalicijoje susitarė dirbti šešios partijos ir jis pats, už koalicijos ribų liko daugumą mandatų laimėję “darbiečiai”.

Jonavos rajono savivaldybės mero kėdę ketvirtadienį iškovojo socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius.

Pirmajame savivaldybės tarybos posėdyje jis sulaukė 19 tarybos narių palaikymo, aštuoni politikai pasisakė prieš jo kandidatūrą.

M.Liutkevičius mero poste pakeis iki šiol rajonui vadovavusį valstietį liaudininką Bronislovą Liutkų.

Per vasarį vykusius rinkimus čia šešis mandatus laimėjo socialdemokratai, po keturis – valstiečiai liaudininkai ir “darbiečiai”, po tris – Liberalų sąjūdis, “tvarkiečiai” ir konservatoriai, po du – liberalcentristai ir Socialistinis liaudies frontas.

Jonavos rajono savivaldybės taryboje yra 27 vietos.

Kretingos rajono mero postą išsaugojo iki šiol savivaldybei vadovavęs konservatorius Juozas Mažeika.

Ketvirtadienį vykusiame pirmajame naujosios savivaldybės tarybos posėdyje sulaukęs 15 iš 25 Kretingos tarybos narių palaikymo, jis nugalėjo kitą kandidatą į merus – socialdemokratą Steponą Baltuonį, kuris surinko 10 politikų balsų.

Vicemeru ketvirtadienį išrinktas “darbietis” Vytautas Ročys. Jis pakeis šiame poste dirbusią “tvarkietę” Jolitą Vaickienę.

Meras J.Mažeika prioritetu įvardijo pradėtų darbų tęstinumą.

“Pirmiausia privalome tęsti tuos projektus, kuriuos esame pradėję, o esame pradėję tikrai daug, ir tai reikalauja iš savivaldybės administracijos, iš visų nepaprastai daug jėgų, pastangų ir žmogiškųjų išteklių”, – BNS ketvirtadienį sakė jis.

Anot mero, tarp svarbiausių darbų – naujų kapinių įrengimas, tolimesnė naujos bibliotekos statyba, rajono ir miesto gatvių ir kelių tvarkymas.

“Kretingoje turės atsirasti autobusų stotis, kurios mes neturime, ir tai šiek tiek mūsų gėda. Kitas dalykas – turi atsirasti kad ir nedidelis, bet sporto kompleksas, kad jaunimas turėtų užimtumo, kadangi sportuojančiųjų skaičius pas mus yra didelis”, – vardijo J.Mažeika.

Daugiausia mandatų – po septynis – čia laimėjo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ir socialdemokratai, keturis – “tvarkiečiai”, po tris – “darbiečiai” ir Liberalų sąjūdis, į tarybą taip pat pateko nepartinis Darius Petreikis.

Koaliciją čia sudaro TS-LKD, “tvarkiečiai” ir “darbiečiai”.

Kazlų Rūdos meru ketvirtadienį vykusiame pirmajame naujosios savivaldybės tarybos posėdyje išrinktas Naujosios sąjungos atstovas Aidas Vaišnora.

Iki šiol Kazlų Rūdai vadovavo liberalcentristas Vytautas Kanevičius.

Kazlų Rūdos savivaldybės tarybai priklauso 21 politikas.

Vasarį per rinkimus čia keturias vietas laimėjo liberalcentristai, po tris – Naujoji sąjunga, nepartinė “Jaunosios Sūduvos” koalicija, Liberalų sąjūdis ir konservatoriai, po dvi – Darbo partija ir socialdemokratai, vieną – partija “Tvarka ir teisingumas”.

Šalčininkų rajono meru ketvirtadienį vienbalsiai perrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovas Zdzislavas Palevičius kaip vieną iš prioritetų įvardija nedarbo mažinimą.

Pagal LLRA ir Rusų Aljanso koalicijos “Valdemaro Tomaševskio blokas” sąrašą į savivaldybę patekęs Z.Palevičius ketvirtadienį vykusiame naujosios savivaldybės tarybos posėdyje meru išrinktas absoliučia balsų dauguma – už jį pasisakė visi 25 tarybos nariai.

Tarp jų didžiausią dalį – 22 – sudaro “Valdemaro Tomaševskio bloko” atstovai, dar dvi vietas gavo “darbiečiai”, vieną – socialdemokratai.

Vicemeru taip pat absoliučia balsų dauguma perrinktas mero partijos kolega Andžejus Andruškevičius, o administracijos direktoriumi su 23 balsų palaikymu tapo po tos pačios koalicijos skėčiu kandidatavęs Boleslavas Daškevičius.

Ir anksčiau tarybos daugumą sudarę LLRA atstovai žada tęsti pradėtus darbus, tarp svarbiausių vardija kovą su Šalčininkų rajone išsikerojusiu nedarbu, švietimo įstaigų remontą.

“Pas mus labai didelis nedarbas, reikia išnaudoti kiekvieną progą ieškant investuotojų, palankią situaciją reikia kurti. Švietimo srityje irgi turime ką suremontuoti – gana daug švietimo įstaigų”, – BNS ketvirtadienį sakė meras.

Pasak jo, ketinama įgyvendinti per 40 Europos Sąjungos finansuojamų projektų, tarp jų tokius kaip Šalčininkų parko, Šalčininkų, Eišiškių, Jašiūnų vandentiekio sistemų tvarkymas.

“Pagrindinis mūsų darbo planas – mūsų programa ir Šalčininkų rajono 2011-2015 metų strateginės plėtros planas, jis bus patvirtintas šiais metais, tai darbų laukia labai daug”, – teigė Z.Palevičius.

Nauju Plungės meru ketvirtadienį savivaldybės tarybos posėdyje išrinktas partijos “Tvarka ir teisingumas” atstovas Albinas Klimas.

Jis nugalėjo kitą kandidatą – liberalcentristą Algirdą Pečiulį. Už A.Klimą balsavo 16, o už A.Pečiulį – devyni tarybos nariai.

“Tvarkietis” A.Klimas mero poste pakeis iki šiol rajonui vadovavusią konservatorę Elvyrą Valeriją Lapukienę.

Naujasis meras BNS sakė kol kas esantis “rinkimų euforijoje” ir negalintis išvardyti visų svarbiausių darbų, bet teigė žinantis plungiškių problemas ir ketinantis jas spręsti.

“Darbai bus dirbami, kad žmonių gerovę (pakeltume – BNS), kad žmonėms padėtume. Nes aš eilinis žmogus buvęs, Plungėje gimęs ir augęs, jų problemas žinau, ir stengsimės problemas spręsti, o konkretizuoti dabar negaliu. Na, pavyzdžiui, šiandien važiuoju per miestą, ir matau, kad gatvėse duobės, ir iš karto žiūrėsime, kad tą sutvarkyti, kad nebūtų duobių. Čia pats greičiausias darbas, ką galime padaryti”, – BNS teigė A.Klimas.

Iš 25 Plungės rajono tarybos mandatų daugiausia – šešis – per vasarį vykusius rinkimus laimėjo liberalcentristai, po tris – konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir socialdemokratai, po du – “darbiečiai”, “tvarkiečiai”, socialdemokratų sąjunga, koalicija “Vieninga Plungė” ir valstiečiai liaudininkai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...