2010 Gegužės 17

Partizanai

Reikalaujama mokyklose išsamiau dėstyti apie pokarį

veidas.lt

Pirmadienį Vilniuje prie Švietimo ir mokslo ministerijos susirinkę buvę Lietuvos politiniai kaliniai ir tremtiniai ragino ministeriją atkreipti dėmesį į esą netinkamą ir pernelyg menką šalies moksleivių mokymą apie Lietuvos partizaninį bei rezistencinį periodą.

Į vidurdienį prasidėjusį piketą susirinko apie 30-40 vyresnio amžiaus žmonių, jie giedojo tautiškas dainas, per megafoną kreipėsi į susirinkusiuosius, laikė plakatus su užrašais “Reikalaujam pasipriešinimo istorijos egzamino mokykloje”, “Su mumis prezidentė”. Tarp jų buvo monsinjoras Alfonsas Svarinskas, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Seime Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Pasak vieno iš akcijos rengėjų Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos (LPKTB) valdybos pirmininko Vyto Miliausko, susirinkta prie ministerijos, nes esą “Lietuvos istorijoje yra balta dėmė – pokario istorijos dėstymas mokykloje”.

“Labai prastai dėstomas yra partizaninis, rezistencinis judėjimas, kurio metu galvas padėjo per 20 tūkst. žmonių, o apie tai šiuolaikinis mokinys praktiškai nieko nežino”, – BNS sakė V.Miliauskas.

Pasak LPKTB atstovo, dabartiniai mokiniai veikiausiai žino, kas toks buvo Antanas Sniečkus (Lietuvos komunistų partijos vadovas – BNS), tačiau tikrų patriotų nežino. Anot jo, mokymą apie pokario judėjimą reikėtų praplėsti ir įvesti įskaitinį egzaminą, kad esą mokiniai tikrai išmanytų minėtąjį periodą.

Jis tvirtino, kad kreipimasis su minėtais reikalavimais bus įteiktas švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui, kitiems valdžios atstovams.

Anot pašnekovo, tarp susirinkusiųjų – ne tik LPKTB, bet ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Laisvės kovotojų, Sąjūdžio atstovai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...