2011 Gegužės 13

Pagerbsime partizanus ir laisvės gynėjus

veidas.lt

BFL

Savaitgalį, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, bus pagerbti Lietuvos partizanai ir laisvės gynėjai.

Pagrindinė šventė šiemet vyks Kaune, Santakos parke, tačiau kaip ir kasmet šventiniai renginiai rengiami įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Kariuomenės ir visuomenės šventės metu kariai kviečia visuomenę susipažinti su savo tarnybos specifika, apžiūrėti karinę techniką, ginkluotę, pabendrauti, iš arti stebėti karines operacijas, dalyvauti įvairiose karinėse rungtyse.

Kaune šeštadienį šventė prasidės Padėkos Mišiomis už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus Šv. Arkangelo Mykolo (įgulos) bažnyčioje. Vidudienį – iškilminga partizanų pagerbimo ceremonija Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Popietę – teatralizuota eisena nuo Laisvės alėjos iki Santakos parko, kur vyks šventės renginiai.

Pirmą kartą Kariuomenės ir visuomenės šventėje prisistatys NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujantys kariai. Apie misiją šventėje pasakos šiuo metu Baltijos šalių oro erdvę saugantys Prancūzijos karinių oro pajėgų kariai.

Sekmadienio vidudienį Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje – Valstybės vėliavos keitimo ceremonija ir Garbės sargybos kuopos karių su XIV a. apranga ir ginkluote bei parodomojo būrio programa. Vėliau bus dedama gėlių prie partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos. Prezidentūros vidiniame kieme koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės diena kasmet švenčiama trečiąjį gegužės savaitgalį. Pirmą kartą Kariuomenės ir visuomenės susiartinimo šventė buvo surengta 1935 metais. Šventė buvo organizuojama iki 1938 metų, vėliau ją pakeitė Ginklų fondo akcija – lėšų rinkimas kariuomenei paremti. Tarpukariu pagrindinės šventės iškilmės vyko laikinojoje sostinėje Kaune. Šventė atgaivinta 1993 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...