2011 Gegužės 30

Buvę politiniai kaliniai nusivylę teismų darbu

veidas.lt

BFL

Buvę Lietuvos partizanai, buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai teigia esantys nuvilti, pažeminti ir įskaudinti, jų vertinimu, atmestinu Lietuvos teismų požiūriu į sovietinių represijų vykdytojų ir jų pagalbininkų agentų padarytus nusikaltimus.

Pasipriešinimo dalyviai ir nukentėjusieji teigia, kad juos ypač papiktino gegužę priimti trijų teismų sprendimai: Vilniaus apygardos teismo sprendimas neskirti realios laisvės bausmės Vytautui Petroniui, Lietuvos apeliacinio teismo nutarimas kreiptis į teismo medicinos ekspertus Utenoje dėl KGB agento Pranciškaus Algirdo Povilaičio sveikatos būklės ir Panevėžio apygardos teismo nutartis kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Marijono Misiukonio ir jo bendrininkų baudžiamosios bylos.

“Eilinį kartą norima Lietuvos partizaną ir karį savanorį paskelbti kriminaliniu nusikaltėliu, kaip tai darydavo ir sovietiniai teismai, o partizanų žudikus ta dingstimi išteisinti”, – teigiama savaitgalį priimtame Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) pareiškime.

Anot jo, “tokia sovietinių represijų vykdytojų ir jų pagalbininkų agentų – šnipų nebaudžiamumo praktika Lietuvos teisėsaugos institucijose egzistuoja, deja, nuo pat nepriklausomybės atstatymo”.

LPKTS valdybos pirmininko Antano Lukšos pasirašytame pareiškime teigiama, kad visiškai kitaip genocido nusikaltimus vertina Europos Sąjungos šalių teismai.

Pavyzdžiu jis nurodė šių metų gegužės 12 dienos Vokietijos teismo paskelbtą nuosprendį, kad nacių koncentracijos stovyklos sargybinis 91 metų Ivanas Demjaniukas, nepaisant jo amžiaus ir visiškos negalios, turi kalėti penkerius metus.

“Palyginti jaunesnį ir sveikesnį V. Petronį Lietuvos teismas “nuteisė” dvejus metus miegoti savo namuose?! Kitas teismas labai “susirūpino”, ar partizanų išdavikui nebūsią per daug “nepatogu” keletą metų pagyventi kalėjime. Ar tai ne pasityčiojimas iš teisingumo ir šių KGB smogiko ir agento išdaviko aukų artimųjų jausmų?” – klausiama pareiškime.

Jame prašoma Lietuvos Aukščiausiojo Teismo dar kartą svarstyti ir apibendrinti nederamą teismų praktiką vilkinant ir šališkai sprendžiant genocido bylas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...