2010 Balandžio 16

Sveikatos draudimas

Seimas gali kreiptis į KT dėl sveikatos draudimo nuostatų

veidas.lt

Šiandien Seimo nariai Vytenis Povilas Andriukaitis, Vydas Gedvilas ir Petras Gražulis registravo Seimo nutarimo projektą „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą (KT) su prašymu ištirti, ar kai kurios Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo nuostatos neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai“.

Politikai tikisi, kad Konstitucinis Teismas išaiškins, ar įstatymo nuostata, jog asmenys, kurie nėra draudžiami valstybės lėšomis arba už kuriuos nemoka draudėjai, „kas mėnesį moka už save 9 procentų minimaliosios mėnesinės algos, galiojančios mėnesio, už kurį mokama įmoka, paskutinę dieną, dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmokas“ neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui.

Lietuvos Respublikos Konstitucija nustato, kad „Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką“. Pasak V. P. Andriukaičio, teisę į nemokamą būtinąją medicininę pagalbą turėjo ir dirbantys, ir darbo rinkoje nedalyvaujantys asmenys.

Seimo LSDP frakcijos narys V. P. Andriukaitis tikisi, kad Seimo nutarimo projektas bus svarstomas Seimo plenariniame posėdyje antradienį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...