2015 Rugpjūčio 17

Regeneracinė odos chirurgija – odos grožiui ir sveikatai

veidas.lt

 

Pastaruoju metu kosmetinės dermatologijos srityje bręsta nauja regeneracinės estetinės medicinos kryptis. Pasitelkiamos ne tik naujos kamieninių ląstelių, trombocitais praturtintos plazmos, bet ir klasikinės, daugelį dešimtmečių tyrinėtos ir naudotos – cheminio šveitimo (pilingo), lazerių, mechaninio odos šlifavimo (dermabrazijos), mikroadatų mezoterapijos metodikos.

 

Akvilė MARTINAITYTĖ

 

Tarp šių procedūrų išsiskiria odos regeneracinės chirurgijos procedūra – gilusis cheminis šveitimas fenoliu (karbolio rūgštimi), kuria pasiekiama gerų, konkuruojančių su klasikinėmis chirurginėmis veido odos patempimo metodikomis ir ilgalaikių 10–20 metų estetinių rezultatų. Veido oda tampa ne tik gražesnė, bet ir sveikesnė.

Cheminio šveitimo procedūros Europoje ir JAV pirmą kartą buvo atliktos dar XIX a. pabaigoje. Nuo praėjusio amžiaus vidurio dėl fenolio procedūrų iš proto ėjo Holivudo žvaigždės ir jų pėdomis sekantys kiti turtuoliai. Visi norėjo turėti tobulą odą ir pratęsti jaunystę, tad, nepaisydami to meto plastikos chirurgų kalbų, kad savamoksliai šveitimo fenoliu specialistai tėra šarlatanai, kreipdavosi į juos prašydami pagalbos. Rezultatai buvo įspūdingi, tad kritikams teko nulenkti galvas prieš naujojo metodo sėkmę.

Cheminio šveitimo fenoliu procedūros nuo 2010  m. atliekamos ir Lietuvoje – tokią galimybę žmonėms, norintiems pagerinti savo odos būklę, siūlo Vilniuje įsikūrusi Verkių klinika. Šias procedūras atliekantis Verkių klinikos vadovas dr. Laimonas Jazukevičius pasakoja šią sritį atradęs gana atsitiktinai. Daug metų jis dirbo su pacientais, sergančiais įvairiais odos navikais – tiek gerybiniais, tiek piktybiniais.

„Odos navikai nesivysto sveikoje odoje. Pacientai per daugelį metų, odą veikiant ultravioletiniams saulės spinduliams ar kitiems žalingiems veiksniams, įgyja ikivėžinių odos pakitimų, todėl piktybiniams odos navikams būdingas daugybiškumas – išgydžius vieną naviką, po kurio laiko pastebima ir kitų. Tuomet nori nenori susimąstai, kokia gali būti odos navikų profilaktika“, – sako L.Jazukevičius.

Pradėjus domėtis, kaip galima pakeisti odą, kad joje nebeliktų ikivėžinių pakitimų, paaiškėjo, kad be regeneracinių estetinės medicinos procedūrų čia neišsiversi. Kai estetiškai keiti odą, kinta ir jos kokybė.

 

Naikina raukšles ir odos defektus

Cheminio šveitimo fenoliu procedūras renkasi žmonės, norintys atsikratyti randų, išnaikinti odos senėjimo požymius. Jauni žmonės dažnai kreipiasi dėl randų, likusių po aknės ligos, – kosmetiniai odos defektai trukdo jiems pasitikėti savimi ir gerai jaustis.

„Gilusis cheminis pilingas fenoliu yra sudėtinga procedūra, kurta ir tobulinta daug metų. Tai yra dirbtinai sukeltas cheminis odos nudeginimas“, – aiškina gydytojas.

Atliekant gilųjį cheminį šveitimą radikaliai pakeičiama odos struktūra, todėl rezultatai būna tokie ženklūs ir ilgalaikiai – žmogus atrodo atjaunėjęs daugiau nei dešimčia metų.

„Plastinės chirurgijos srityje dirbantys žmonės pastebi fenomeną, kad net patempus pacientams odą šie dažnai būna nepatenkinti rezultatu, nes tai vis tiek yra sena patempta oda, kurios paviršius ir faktūra nėra idealūs. Kai kurios klinikos Europoje net nedaro kitaip: per vieną procedūrą ir atnaujinamas odos paviršius, ir patempiama oda“, – pasakoja L.Jazukevičius.

Medikai neslepia: ši procedūra – sudėtinga ir gana nemaloni, tad prieš priimdami kiekvieną pacientą ilgai su juo kalbasi, rodo procedūros vaizdo įrašus, kad įsitikintų, ar žmogus tikrai pasirengęs tiek procedūrai, tiek poprocedūriniam laikotarpiui. Jei pacientas tikrai motyvuotas ir pasiryžęs dėl gerų rezultatų iškęsti procedūras ir laikinus nepatogumus – imamasi darbo.

 

Troškimų medicina

Taigi jei kas porą dešimtmečių atliksite giliojo cheminio šveitimo fenoliu procedūrą, net ir sulaukęs garbaus amžiaus galite atrodyti jaunas. Ar to reikia? L.Jazukevičius įsitikinęs, kad tai turi nuspręsti ne daktaras, o pats pacientas. „Ne mes sprendžiame, kam ko reikia. Estetinė medicina yra troškimų medicina. Žmogus pasako, ko nori, mes galvojame, ką galime padaryti“, – sako specialistas.

Tiesa, jei ateisite nešinas mylimos žvaigždės nuotrauka ir paprašysite atrodyti taip pat, daktaras to daryti nesutiks. „Mes nesame klonavimo laboratorija, galime šį tą pakeisti esamoje medžiagoje, o ne visiškai pakeisti bruožus. Teoriškai tai įmanoma, bet mes to nedarome“, – šypsosi L.Jazukevičius.

PR

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Nomeda Nomeda rašo:

    Taip pat vis populiaresnė tampa PRP terapija, kurioje svarbų vaidmenį atlieka trombocitai. Teko išbandyti tokią terapiją čia http://www.mesoderma.eu/straipsnis/prp-terapija-regenlab.57/ Likau maloniai nustebinta rezultatu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...