2014 Birželio 27

Referendumas

veidas.lt

BFL

Aprimusias aistras dėl žemės pardavimo užsieniečiams sekmadienį (birželio 29 d.) vėl primins Lietuvoje įvyksiantis privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo. Šalies piliečiai turės balsuoti, pritaria ar ne, kad žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise priklausytų tik Lietuvos Respublikos piliečiams.
Referendume taip pat siūloma pareikšti nuomonę – pritarti ar ne, kad Lietuvoje referendumui skelbti pakaktų nebe 300 tūkst., o 100 tūkst. piliečių, turinčių rikimų teisę, balsų. Taip pat siūloma Konstitucijoje numatyti, kad svarbiausi valstybės ir tautos gyvenimo klausimai būtų sprendžiami referendumu ir juo priimti sprendimai galėtų būti keičiami tik referendumu.
Nors balsuoti siūloma už trijų Konstitucijos straipsnių pakeitimus, nuomonę galima pareikšti tik vieną – arba visiems siūlomiems pakeitimams pritarti, arba ne.
Tam, kad referendumas būtų laikomas įvykusiu, jame turi dalyvauti daugiau nei 50 proc. rinkimų teisę turinčių žmonių. Kad būtų patvirtintos referendumo nuostatos, už jas teigiamai turi pasisakyti daugiau nei pusė balsavusių rinkėjų.
Išankstinis balsavimas vyks birželio 25–26 d., o birželio 29-ąją balsuoti bus galima visose rinkimų apylinkėse.
Šių metų gegužės 1 d., pasibaigus Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą numatytam pereinamajam laikotarpiui dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo Lietuvoje, įsigaliojo skubos tvarka Seimo priimti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo ir jį lydinčiųjų įstatymų pakeitimai, įtvirtinę dirbamos žemės įsigijimo saugiklius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. citrina citrina rašo:

  man dzin, kas nusipirks sklypus prie ežerų, vistiek privažiuoti negalima. Mazuronis bandė tvarką daryti, tai “pakėlė pareigose”, kad netrukdytų bizniui

 2. Janina Janina rašo:

  Šilutėje sergantis žmogus bandė susisprogdinti. Štai taip drastiškai (galima prilyginti Kalantos susideginimui) žmonės bando protestuoti prieš valdžios abejingumą: uždaromos ligoninės, kaimuose medicinos punktai, nuimami autobusų maršrutai ir…, vienu žodžiu žmogus paliekamas vienas su savo problemomis.
  Ar tik ne dėl to taip visų partijų valdžios (buvusiųjų ir esamų) atstovai taip bijo referendumo, nes jeigu jis įvyks vieną kartą, tai gali įvykti ir kitą kartą, o tas kitas gali pareikalauti iš jų atsakomybės už jų pridirbtus darbelius, t. sk. ir už išvarytus iš Lietuvos mūsų tautiečius.

 3. liniuote liniuote rašo:

  Šį referendumą ignoruojam


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...