2011 Balandžio 09

Japonija

Radioaktyvaus vandens nuotėkis Fukušimos I-ojoje elektrinėje nesustabdytas

veidas.lt

Avariją patyrusios Fukušimos I-osios elektrinės operatorius nenustatė, iš kurios vietos antrojo reaktoriaus patalpoje nuteka radioaktyvus vanduo, pranešė Japonijos televizija NHK, remdamasi bendrovės “Tokyo Electric Power Company” (TEPCO) informacija.

“TEPCO duomenimis, vandens lygis antrojo reaktoriaus betoniniame tunelyje pakilo 10 centimetrų po to, kai trečiadienį buvo nustatytas nuotėkis į vandenyną”, – nurodo NHK.

Bendrovė tvirtina, kad nuo vandens paviršiaus iki tunelio krašto šeštadienį 7 val. ryto (vietos laiku) buvo 94 centimetrų tarpas; tai rodo, kad radioaktyvaus vanduo nutekėjimo į vandenyną galimybę dėl tunelio perpildymo reikia atmesti.

Tuo pačiu metu bendrovė tebeleidžia į vandenyną mažai radioaktyvų vandenį, kad būtų erdvės labiau radioaktyviam vandeniui.

TEPCO duomenimis, į vandenyną išleista apie 7,7 tūkst. tonų mažai radioaktyvaus vandens, o iki šeštadienio vakaro gali būti išleista dar apie 800 tonų.

Atskirai atliekama azoto pumpavimo į pirmąjį reaktorių operacija – norima padidinti azoto koncentraciją nuo 98 iki 99,8 procento.

Kovo 11-ąją Japoniją sukrėtęs 9,1 magnitudės žemės drebėjimas sukėlė didžiulį cunamį; atsirado problemų šio regiono atominėse elektrinėse – ypač Fukušimos I-ojoje elektrinėje Mijagio prefektūroje. Sutrikus aušinamojo vandens tiekimui, čia kilo gaisrų, buvo sprogimų. Jonizuojanti spinduliuotė pateko į atmosferą ir vandenį. Aplinkoje padaugėjo radioaktyvaus jodo.

Naktį iš balandžio 7 į 8-ąją prie Japonijos krantų įvyko 7,4 magnitudės žemės drebėjimas. Žuvo du žmonės. Kai kur dingo elektra, kilo gaisrų, nutekėjo dujos. Sutriko pirmojo reaktoriaus elektros tiekimas Higašidorio elektrinėje Aomorio prefektūroje. Aušinimui teko įjungti atsarginį generatorių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...