2011 Balandžio 04

Japonija

Radiacijos nuotėkis iš Fukušimos 1-osios AE gali trukti kelis mėnesius

veidas.lt

Sustabdyti radiacijos nuotėkį Fukušimos 1-ojoje atominėje elektrinėje pavyks po kelių mėnesių, sekmadienį pranešė Japonijos ministrų kabineto generalinis sekretorius Yukio Edano (Jukias Edanas).

“Jeigu mūsų numatomų priemonių pakaks, aš manau, bus kažkas panašaus”, – spaudos konferencijoje sakė Y.Edano, pažymėdamas, kad vyriausybė ir bendrovė-operatorė TEPCO ieškos galimybių ir naujų požiūrių šiam laikotarpiui sutrumpinti.

Y.Edano sakė, kad vyriausybė, jeigu bus būtina, gali peržiūrėti evakuacijos zonų ribas, kai tik ekspertai baigs nagrinėti duomenis, gautus stebint per pastarąsias kelias dienas surinktų mėginių radiacijos lygį.

Ministrų kabineto generalinis sekretorius pažymėjo, kad valdžia atliko maždaug 900 žmonių, gyvenančių savivaldybėse netoli nuo atominės jėgainės, skydliaukės funkcijų tyrimą.

Tyrimo duomenimis, nė vienam iš vaikų, kurių amžius nuo 1 iki 15 metų, nebuvo rasta radiacijos poveikio požymių.

Tuo tarpu vyriausybė rekomenduoja gyventojams, esantiems 30 km spinduliu nuo Fukušimos 1-osios AE, būti namuose ir neišeiti iš jų be itin didelės būtinybės.

Anksčiau buvo pranešta, kad vietovių, esančių 20 km nuo jėgainės zonoje, gyventojai buvo evakuoti.

Maždaug 500 žmonių sekmadienį paliko Japonijos Minamisanrikaus miestą Mijagio prefektūroje, labiausiai nukentėjusioje per žemės drebėjimą ir cunamį kovo 11 dieną.

Japonijos žiniasklaidos duomenimis, valdžios siūlymą palikti miestą iš viso priėmė maždaug 1,1 tūkst. žmonių iš 9,4 tūkst., radusių prieglobstį vietos pastatuose. Tuo tarpu iš viso miesto gyventojų skaičius, vasario pabaigos duomenimis, buvo 17 tūkst. 666 žmonės.

Mijagyje, kaip ir kitose dviejose prefektūrose – Ivatės ir Fukušimos, baigiasi paskutinė didelio masto bendros Amerikos ir Japonijos paieškos operacijos diena.

Joje dalyvauja tūkstančiai Amerikos ir Japonijos karių, taip pat vietos ugniagesiai ir pakrančių apsaugos tarnybų pajėgos.

Iki balandžio 3 dienos vakaro pavyko surasti vienuolikos žmonių kūnus. Taigi per tris operacijos dienas buvo surasti 77 žuvusiųjų kūnai.

Nacionalinės policijos agentūros duomenimis, žuvusiųjų sąrašas pasiekė 12 tūkst. 20 žmonių, o dingusiųjų be žinios sąrašas – 15 tūkst. 512 žmonių. Nukentėjo per gaivalinę nelaimę 2 tūkst. 876 žmonės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...