2010 Gruodžio 28

Kultūra

R.Vilkaitis siekia tapti muziejininku

veidas.lt

Kultūros ministro pareigas kurį laiką ėjęs aktorius Remigijus Vilkaitis pasiryžo išbandyti save naujoje srityje – Teatro, muzikos ir kino muziejuje (TMKM).

Jei neatsiras nenumatytų kliūčių, buvęs Jaunimo ir O.Koršunovo teatrų aktorius nuo kitų metų sausio turėtų tapti muziejininku. Tačiau prieš tampant visateisiu Teatro, muzikos ir kino muziejaus darbuotoju 60 metų R.Vilkaičiui būtina ištverti bandomąjį laikotarpį, mat anksčiau aktorius su panašiu darbu niekada nebuvo susidūręs. Jeigu pateisins muziejaus vadovybės lūkesčius, R.Vilkaitis bus priimtas į nuolatinį darbą, rašo “Lietuvos rytas”.

Paklausta, ar R.Vilkaitis pats pasiprašė priimamas į darbą, ar jį kas nors protegavo iš dabartinės Vyriausybės ar Kultūros ministerijos, ilgametė TMKM vadovė Regina Lopienė tiesaus atsakymo vengė: “Apie tai geriau patylėsiu, bet sutapo daug aplinkybių. Dar būdamas ministras R.Vilkaitis ne kartą man yra sakęs: “Na, Regina, ruošk man vietelę ir kambariuką. Iš pradžių tokios kalbos buvo tarsi juokai, o po kiek laiko virto realybe”.

Muziejaus direktorės teigimu, buvusį ministrą planuojama priimti dirbti į teatro skyrių eiliniu muziejininku už 1220 litų algą.

Pasak dienraščio, kai kurie TMKM senbuviai apgailestavo, kad į neseniai atsilaisvinusį muziejininko etatą nebuvo priimta anksčiau čia dirbusi moteris, o durys atveriamos tokio darbo iš viso neragavusiam aktoriui.

Ko tikisi iš naujojo pavaldinio, R.Lopienė nieko konkretaus pasakyti kol kas negalėjo. Direktorė tik užsiminė, kad R.Vilkaitis anksčiau yra rašęs straipsnių apie aktorių, dramaturgą ir režisierių Vladą Sipaitį-Sipavičių.

“Matyt, jam norisi pas mus dirbti, nes neseniai skambino, klausė, ar tikrai priimsime. Gaila, kad jam pastaraisiais metais nelabai nesėkmingai klostėsi darbinė karjera”, – diplomatiškai kalbėjo R.Lopienė.

Muziejininkai pusiau juokais, pusiau rimta kalba, esą R.Vilkaitis ne šiaip sau nusižiūrėjęs vietą TMKM – kitais metais baigiasi R.Lopienės kadencija direktoriaus poste, todėl aktorius, ko gero, taikosi ją pakeisti.

“Nenorėčiau komentuoti šių kalbų. Tik norėčiau atkreipti dėmesį, kad asmuo, norintis dirbti muziejaus direktoriumi, privalėtų turėti ne dvejus darbo stažo metus (kaip R.Vilkaitis – red.) kokiame nors vadovo poste, o mažiausiai trejus”, – sakė R.Lopienė.

“Kas čia per klausimai? Kas jus įpareigojo kištis į mano asmeninį gyvenimą? Aš visur savo duonutę užsidirbau. Ir pinigėlius, kuriuos gaudavau, dorai atidirbdavau”, – pasipiktino R.Vilkaitis, “Lietuvos ryto” paklaustas, kodėl nutarė tapti muziejininku.

Teatro, muzikos ir kino muziejaus vadovybei jau tenka aiškintis dėl ankstesnių įdarbinimų. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl TMKM direktorės R.Lopienės ir jos pavaduotojos A.Kapočiūtės sprendimų. Tyrimas pradėtas pagal Valstybės kontrolės pranešimą, esą R.Lopienė į darbą muziejuje priėmė savo dukterį ir sūnų, o A.Kapočiūtė, laikinai eidama direktoriaus pareigas, įdarbino savo sūnų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...