2010 Rugsėjo 09

Sveikatos apsauga

R. Šukys sveikatos įstaigų finansavimą nori grąžinti į 2009 m. lygį

veidas.lt

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys kreipėsi į Privalomojo sveikatos draudimo tarybą prašydamas išnagrinėti galimybę sugrąžinti medicinos įstaigų finansavimą į 2009 m. lygį – t.y. iki 0,89 lito padidinti sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertę.

“Atlikta analizė rodo, kad balo sugrąžinimas į 2009 m. lygį yra ekonomiškai, socialiai ir finansiškai pagrįsta būtinybė. Nuo šių metų pradžios ypač sumažinus paslaugų bazinių kainų balo vertę labai komplikavosi daugelio medicinos įstaigų darbas – išaugo įstaigų įsiskolinimai, kilo grėsmė sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumui bei kokybei”, – teigia Raimondas Šukys.

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, jog nuo PSDF sukūrimo iki 2008 m. sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertė buvo 1 litas, 2009 m. ji buvo sumažinta iki 0,89 lito, o 2010 m. – iki 0,81 lito.

Beje, Sveikatos apsaugos ministerija Vyriausybės derinimui pateiktame 2011 m. biudžete yra numačiusi, kad kitąmet sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertė turėtų būti padidinta iki 0,92 lito.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...