2010 Lapkričio 19

PSD

R. Šukys siūlo valstybei drausti visus studentus

veidas.lt

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys mano, kad valstybė galėtų drausti visus nuolatine studijų forma studijuojančius studentus, nepaisant jų amžiaus. Tokia draudimo lengvata studentams turėtų galioti šešerius metus t.y. atitikti pirmosios pakopos koleginių ir universitetinių studijų trukmę bei magistrantūrą.

Svarbu yra ir tai, kad ši lengvata galiotų nepriklausomai nuo to, ar būtų studijuojama nepertraukiamai visus šešerius metus, ar išsilavinimo būtų siekiama su pertraukomis, priklausomai nuo aplinkybių ir žmogaus apsisprendimo.

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys mano, kad ieškant kompromiso, galėtų būti svarstomas pasiūlymas, jog valstybė prisiimtų atsakomybę savo lėšomis PSD drausti visus nuolatine studijų forma studijuojančius studentus, nepaisant jų amžiaus, bet apribotą laikotarpį.

“Jeigu visuotinai yra sutariama, kad valstybė turi apmokėti aukštojo mokslo siekiančiųjų PSD mokestį, o nesusitariama tik dėl to iki kada tokia lengvata turi galioti. Tuomet manau, logiška būtų jei valstybė prisiimtų įsipareigojimą paremti aukštojo mokslo siekiančius Lietuvos piliečius, nesvarbu kiek metų jiems bebūtų – 18 ar 88. Tokia valstybės parama studentui galiotų 6 metus – t.y. laikotarpį kiek įprastai trunka bakalauro ir magistro studijos. Svarbu yra ir tai, kad ši lengvata galiotų nepriklausomai nuo to, ar būtų studijuojama nepertraukiamai visus šešerius metus, ar išsilavinimo būtų siekiama su pertraukomis priklausomai nuo aplinkybių ir žmogaus apsisprendimo”, – teigia Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys mano, kad valstybė galėtų drausti visus nuolatine studijų forma studijuojančius studentus, nepaisant jų amžiaus.
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...