2010 Balandžio 13

Sveikatos draudimas

Pensininkams ir neįgaliems patentininkams siūlomas 4,5 proc. PSD mokestis

veidas.lt

Su verslo liudijimais dirbantiems pensininkams bei neįgaliesiems siūloma taikyti privalomojo sveikatos draudimo įmokos nuolaidą.

Tai numatančią Sveikatos draudimo įstatymo pataisą Seime antradienį registravo parlamentarai Edvardas Žakaris, Jonas Juozapaitis, Edmundas Jonyla, Valerijus Simulikas.

Siūlomas perpus mažesnis (4,5 proc.) nei dabar individualiai dirbantiesiems taikomas privalomojo sveikatos draudimo tarifas.

Jeigu Seimas pataisą priimtų, ji būtų taikoma bet kurios rūšies pensijos ar šalpos kompensacijų gavėjams ir neįgaliesiems.

Dabar šie asmenys, nutarę dirbti su versliu liudijimais, kas mėnesį privalo mokėti 9 proc. minimaliosios mėnesio algos (800 litų) privalomojo sveikatos draudimą. Tokio pat dydžio įmokas moka ir darbingo amžiaus ir neturintys didelių sveikatos sutrikimų asmenys.

Parlamentarai sako, kad tokia tvarka diskriminuoja pensininkus ir neįgaliuosius, kuriems sunkiau nei kitiems išsilaikyti darbo rinkoje, todėl jų įdarbinimas turi būti remiamas.

“Manome, kad vykdantiems individualią veiklą su verslo liudijimu pensinio amžiaus bei neįgaliems asmenims turėtų būti taikoma privalomojo sveikatos draudimo įmokos nuolaida”, – rašoma Seimui pateiktame aiškinamajame rašte.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...