2011 Vasario 24

Latvijos biudžetas

Latvijos vyriausybės pasirinktas biudžeto konsolidavimo priemones sukritikavo ir bankų analitikai

veidas.lt

Latvijos vyriausybės pasirinktas biudžeto konsolidavimo priemones, kurių pagrindas yra eilinis mokesčių didinimas, sukritikavo ir komercinių bankų analitikai, jas pavadinę chaotiškomis.

“Swedbank” vyriausiasis ekonomistas Dainis Stikutas sakė, jog planuojamas dar vienas mokesčių didinimas yra pavėluotas, neabejotinai sukels infliaciją ir gali palaidoti Latvijos viltis eurą vietoj lato turėti jau 2014 metais.

“Dar vieną mokesčių didinimą ženkliai pajus sąžiningi mokesčių mokėtojai, tuo tarpu poveikis šešėlinei ekonomikai bus menkas. Be abejo, papildymas sveikatai kenksmingų prekių – tabako ir alkoholio – apmokestinimas sveikintinas, tačiau valstybei nepakanka jėgų su kontrabanda efektyviai kovoti. Tuo tarpu benzino akcizo didinimas aptuštins ir verslo, ir gyventojų kišenes. Smukus pajamoms, išlaidų našta, pabrangus dar ir elektrai, gali pasiekti kritinį lygį”, – perspėjo D.Stikutas.

SEB banko analitikas Dainis Gašpuitis dabartinį biudžeto konsolidacijos procesą apibūdino patarle “kuo toliau į mišką, tuo daugiau malkų”.

“Visas vyriausybės darbas sufokusuotas į būtinų milijonų konsolidavimą, kad formaliai būtų vykdomi kreditorių reikalavimai. Tačiau ignoruojamas jų reikalavimas dėl ilgalaikės valstybinės politikos, kuris ir yra visų jų reikalavimų pamatas. Būtinos sumos komplektuojamos trumpam laikotarpiui, neanalizuojant poveikio ekonomikai. Vyriausybė, didindama mokesčius, veikia chaotiškai, o visuomenė prarado bet kokią nuovoką dėl ateities”, – sakė D.Gašpuitis.

“Mokesčių didinimas – trumparegiškas ir lengviausias sprendimas, marinantis ekonomiką ir skatinantis mokesčių nemokėjimą. Užburtas ratas: jei pajamų dar nepakanka, vėl didinami mokesčiai, didėja mokesčių nemokėjimas, mažėja pajamos”, – sakė jis.

“Tai, kad tokios priemonės yra protingos, dar reiks įrodyti kreditoriams, kurie dalį jų veikiausiai išbrokuos”, – pridūrė SEB analitikas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...