2011 Balandžio 13

Lietuvos bankas

R.Šarkinas neatsisakys kompensacijos

veidas.lt

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas, šiame poste dirbantis paskutinę savaitę, sako neketinantis atsisakyti pagal įstatymą jam priklausančios išeitinės kompensacijos.

“Išeitinė kompensacija priklauso Lietuvos banko valdybos pirmininkui, ne Reinoldijui Šarkinui. Įstatymus reikia vykdyti”, – interviu naujienų portalui delfi.lt sakė R.Šarkinas.

65-erių R.Šarkinas anksčiau BNS sakė, kad jis savo valia yra susimažinęs atlyginimą 50 proc., todėl reali kompensacija būtų perpus mažesnė – apie 80 tūkst. litų.

Lietuvos banko įstatymas numato, kad centrinio banko valdybos pirmininkui išmokama išeitinė kompensacija, kurios dydis yra tiek vidutinių mėnesio atlyginimų, kiek metų nepertraukiamai truko kadencija, bet ne daugiau kaip šešių vidutinių atlyginimų.

Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimas pagal įstatymą yra lygus šešiems piniginio tarpininkavimo įstaigų tarnautojų vidutiniams mėnesio darbo užmokesčiams, skelbiamiems Statistikos departamento.

Paskutinis paskelbtas vidutinis mėnesinis darbo užmokestis – 4496,90 lito (iki mokesčių). Taigi, pagal įstatymą priklausanti išeitinė kompensacija būtų 161,9 tūkst. litų.

R.Šarkino atlyginimas pagal įstatymą šiuo metu būtų 26,98 tūkst. litų, o realiai ji yra apie 13,5 tūkst. litų.

Lietuvos bankui R.Šarkinas vadovavo tris kadencijas – 15 metų. Paskutinė jo darbo diena – balandžio 15-oji.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Viešpatie Viešpatie rašo:

    Šūdas,šūdas ir dar kartą šūdas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...