2010 Liepos 14

Apskričių reforma

R. Palaitis pasigedo apskričių reformos kritikos

veidas.lt

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis šiandien spaudos pusryčiuose paskatino visas suinteresuotas puses atsakingiau kritikuoti apskričių viršininkų administracijų reformą.

“Jau dvi savaitės, kai panaikintos apskričių viršininkų administracijos. Reikia pripažinti, kad ne visi procesai vyko sklandžiai, tačiau juos kritikuojant reikėtų atsižvelgti į tai, jog tokio masto reforma Lietuvoje vyksta pirmą kartą, – spaudos pusryčiuose šiandien sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. – Tačiau didžiausią nerimą kelia ne paties proceso nesklandumai, o tendencinga buvusių apskričių viršininkų ir merų reformos kritika, net nesulaukus, kol pokyčius pajus tiesioginiai naudos gavėjai – žmonės”.

O reformos naudą, ministro nuomone, Lietuvos gyventojai pajusti netruks: vien valdymo išlaidoms kasmet bus sutaupoma 30-35 mln. litų, be to, panaikinus tarpinę valdžios grandį, žmonėms sumažėja ir administracinė našta. “Taip pat noriu patikinti, kad žmonių gąsdinimas, jog reikalų tvarkyti dabar reikės važinėti į Vilnių, yra visiškai be pagrindo – daugelyje savivaldybių žemės reikalus tvarkantys specialistai net nepakeis savo darbo vietų”, – patikino ministras R. Palaitis.

Ministras taip pat negailėjo kritikos kai kurių buvusių apskričių viršininkų komentarams dėl reformos vykdymo. R. Palaičio nuomone, dažnai patys valdininkai aplaidžiai vykdė su reforma susijusias savo funkcijas, pavyzdžiui, Šiaulių apskritis į archyvą nėra perdavusi dokumentų net nuo 1995 metų, Klaipėdos apskritis tokių neperduotų bylų turi apie 30 tūkstančių, taip pat yra ir kitokių veiklos spragų.

“Iš dalies galima suprasti reformą kritikuojančius merus – jie negavo, kaip tikėtasi, žemės tvarkymo funkcijos. Tačiau toks yra Seimo sprendimas ir Prezidentės nuostata. Todėl reikėtų pamiršti nuoskaudas ir imtis dirbti esamomis sąlygomis”, – sakė ministras R. Palaitis.

Ministras taip pat paneigė žiniasklaidoje pateikiamą neteisingą informaciją dėl buvusių apskričių viršininkų paskyrimo į regioninės plėtros tarybas. “Teigiama, jog esą parūpinau buvusiems apskričių viršininkams “šiltas vietas”. Norėčiau priminti, jog prieš savaitę Vyriausybėje sustabdžiau automatinį apskričių viršininkų skyrimą į regioninės plėtros tarybas, nes, mano nuomone, jie turėtų pirmiausia atsiskaityti kaip buvę likvidatoriai, pateikti visas reikiamas ataskaitas, o jau tik remdamasi jomis Vyriausybė turėtų spręsti, kurie iš jų gali eiti Vyriausybės atstovų pareigas regioninės plėtros tarybose, o kurie – ne. Nes be politinio pasitikėjimo, turėtų būti ir tam tikros dalykinės savybės bei atsakingas ir sąžiningas požiūris į darbą”, – teigė R. Palaitis.

Spaudos pusryčiuose ministras R. Palaitis taip pat pristatė naujus savo komandos narius – viceministrą Mindaugą Ladigą ir patarėją Gintarą Sodeiką.

Po spaudos konferencijos naująjį viceministrą M. Ladigą, kuruosiantį viešojo saugumo politikos įgyvendinimo sritį ir koordinuosiantį statutinių įstaigų veiklą, ministras pristatė vidaus reikalų sistemos statutinių įstaigų vadovams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...