2011 Kovo 25

Rusija

Putinas skundžiasi valdininkų armija

veidas.lt

Rusijos “valdžios vertikalės” tėvas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pasiskundė, kad jam nepavyksta pažaboti išaugusios per jo prezidentavimo metus godžių ir tingių valdininkų armijos, užjautė rinkėjus ir pasiūlė žiūrėti į problemą filosofiškai.

“Problemų labai daug. Apskritai man susidaro įspūdis, jog kad ir ką darytume, mes vienas problemas pašaliname, o atsiranda kitų”, – sakė V.Putinas ketvirtadienį kabineto posėdyje, skirtame valstybės valdymo sistemos tobulinimui.

Kritikai sako, jog sisteminė korupcija ir valstybės aparato neatsiskaitomumas visuomenei, – tai tiesioginis politinės konkurencijos apribojimo, kad dešimtmetį valdanti viršūnė išsaugotų valdžią, padarinys.

Tačiau V.Putinas, kuris gali sugrįžti trečiajam, dabar šešerių metų prezidentavimo laikotarpiui per 2012 metų rinkimus, mato išeitį kitur.

“Reikia žingsnis po žingsnio keisti pačią valstybės aparato filosofiją”, – sakė premjeras.

Nuo tada, kai V.Putinas atėjo į Kremlių, valdininkų skaičius padidėjo du kartus, nors buvo žadėta, kad bus priešingai, korupcija subujojo, o regionų valdžia glaudžiai suaugo su kriminaliniais nusikaltėliais, pripažino jaunesnysis partneris valdančiajame tandeme, prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

Pritarimas abiejų vadovų veiklai kovą nusmuko iki žemiausios per šešerius metus ribos, sociologai tai aiškina gyventojų, nesulaukusių gyvenimo pagerėjimo, apatija.

Drauge su tandemu mažėja ir V.Putino “Vieningosios Rusijos” populiarumas.

V.Putinas įkandin D.Medvedevo pripažino, jog valstybės aparatas naudoja savo turtėjimo tikslais jam rinkėjų deleguotas įstatymų ir normų laikymosi kontrolės funkcijas.

“Kontrolės ir priežiūros institucijos apaugo “kišeninėmis”, afiliuotomis ir valdininkiškomis įmonėmis”, – aiškino problemą V.Putinas.

Pasak jo, leidimų išdavimo ir suderinimo procedūros neskaidrios ir painios, jos “sudaro pagrindą korupcijai ir pinigų traukimui iš piliečių kišenių” ir iš verslo, tuo tarpu patikrinimai ir kontrolė neužtikrina nei saugumo, nei kokybės.

“Kad gautų paprasčiausias valstybines paslaugas, pažymėjimus, popierius, žmonės turi stovėti eilėse ir patirti žeminimą”, – konstatavo V.Putinas.

Biurokratų įžūlumą ir kyšių ėmimą vyriausybė ir Kremlius tikisi įveikti baudomis. Ankstesnius valdžios mėginimus suimti nagan valstybės turto vagis ir kyšininkus nuskandino suderinimų pelkėje ir sabotavo patys valdininkai, pripažino sausį duodamas interviu D.Medvedevas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...