2011 Balandžio 30

Fukišimos elektrinė

Putinas kritikavo Japoniją per lėtai reagavus į cunamio poveikį Fukušimos elektrinei

veidas.lt

REUTERS

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas šeštadienį pakritikavo Japoniją, kad joje per lėtai buvo reaguota į gaivalinę nelaimę Fukušimoje ir kad branduoliniai reaktoriai statomi seismiškai pažeidžiamose vietose.

Avarija Japonijos atominėje elektrinėje paskatino Rusiją patikrinti visą savo atominę pramonę, dar sakė premjeras ir tuoj pat pabrėžė, kad rusiški reaktoriai yra saugiausi, nes taikomos patikimiausios apsaugos priemonės.

“Aš daviau nurodymus mūsų specialistams išanalizuoti visus mūsų reaktorius, nepaisant teigiamo TATENA įvertinimo. Dabar “Rosatom” atlieka visuotinę visų mūsų reaktorių patikrą”, – kalbėjo jis Penzoje susitikęs su Fizikos matavimų instituto aktyvu.

Vyriausybės vadovas papasakojo savo požiūrį į įvykius Japonijoje po žemės drebėjimo ir cunamio.

“Japonijoje padėtis unikali – nežinau kodėl, bet tai jų pasirinkimas, jie stato (reaktorius) seismiškai pavojingoje zonoje – bet ten visur seismiškai pavojinga zona”, – kalbėjo V.Putinas.

Iš pradžių Japonijoje buvo žemės drebėjimas, kuris sugriovė energijos tiekimo šaltinius, priminė jis. Be jų nebebuvo galimybės tiekti vandenį reaktorių aušinimui. Tada buvo įjungti atsarginiai generatoriai, bet užtelėjo cunamio banga ir sunaikino juos. Atsarginiai energijos tiekimo šaltiniai buvo apskaičiuoti 7 metrų aukščio cunamio smūgiui, bet banga buvo virš 9 metrų.

Jie įjungė trečiąjį apsaugos lygį – akumuliatorius – šie veikė gerai, bet reikėjo laiku atgabenti naujus mobilius šaltinius iš kitų regionų, bet jie to laiku nepadarė, ir prasidėjo problemos”, – aiškino V.Putinas ir pažymėjo, kad japonų reaktoriai – sena septintojo dešimtmečio pabaigos technika.

“Mūsų šiuolaikinėse sistemose panaudojami šiuolaikinės apsaugos metodai; mūsų atominiai reaktoriai gali veikti be išorinių energijos tiekimo šaltinių tris paras; šito visiškai pakanka, kad būtų galima imtis operatyvaus reagavimo priemonių”, – nurodė V.Putinas.

Pasak jo, autonominio veikimo trukmę galima padidinti ir iki penkių parų; tik kainuotų brangiau.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...