2011 Kovo 30

Japonija

Fukušimos reaktorių išmontavimui gali prireikti 30 metų ir 12 mlrd. dolerių

veidas.lt

Avarijų ištiktos Fukušimos 1-osios atominės jėgainės reaktorių išmontavimas gali trukti tris dešimtmečius ir kainuoti jos operatorei “Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) daugiau nei 1 trln. jenų (12 mlrd. dolerių), apskaičiavo inžinieriai ir analitikai.

Kaip praneša agentūra “Bloomberg”, keturi iš šešių AE reaktorių galutinai išėjo iš rikiuotės ir jų jau nebebus galima naudoti, nes po žemės drebėjimo ir cunamio kovo 11 dieną jie buvo aušinami jūros vandeniu.

Antradienį Japonijos ministras pirmininkas Naoto Kanas (Naotas Kanas) pareiškė, kad tikriausiai visa Fukušimos 1-oji atominė elektrinė nebebus naudojama.

Ataušinus pažeistus reaktorius ir išvežus bei palaidojus radioaktyviąsias medžiagas reikės išmontuoti reaktorius, mano branduolinės energetikos specialistas iš Kioto energetikos ekonomikos instituto Tomoko Murakami (Tomokas Murakamis).

Kioto universiteto branduolinės inžinerijos universiteto profesoriaus Hironobu Unesaki (Hironobaus Unesakio) vertinimu, tam reikės gerokai daugiau nei 12 metų, per kuriuos buvo išmontuotas reaktorius atominėje elektrinėje Trijų mylių saloje Jungtinėse Valstijose.

“Jeigu nebebus šalies visuomenės paramos, bendrovė bus priversta nebenaudoti visų šešių reaktorių. TEPCO pamėgins išgelbėti du iš jų, jeigu sugebės įtikinti visuomenę, bet tai mažai tikėtina”, – pareiškė “Bloomberg” Amerikos Purdue (Perdju) universiteto politologijos profesorius Danielas Aldrichas (Danielas Oldričas).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...