2010 Balandžio 26

Sveikatos draudimas

PSD už 2009 metus mokėjimą galima atidėti 5 metams

veidas.lt

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų už 2009 metus mokėjimą galima būtų atidėti iki penkerių metų ar paskirstyti gyventojui patogiu grafiku, teigia sveikatos apsaugos viceministrė.

“Vyriausybė pritarė, kad žmonėms, kurie pateko į tokią situaciją, galima taikyti mokesčių lengvatas”, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė sveikatos apsaugos viceministrė Janina Kumpienė.

Tuo tarpu “beviltiškos” skolos, anot jos, būtų nurašomos. Vyriausybė pritarė visiems darbo grupės pasiūlymams, teigė J.Kumpienė.

Pasak jos, suskaičiuota, jog gyventojų, nesumokėjusių PSD įmokų, dalis siekia apie 2 procentus.

“Pinigais tai geriausiu atveju būtų apie 60 mln. litų – tai sudarytų apie 1 proc. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (pajamų – BNS)”, – skaičiavo J.Kumpienė.

Ji teigė, jog Valstybinė mokesčių inspekcija į užsienį išvykusiems ir to nedeklaravusiems gyventojams siūlo užpildyti specialią deklaracijos formą ir tikino, kad žmonės “nebus skriaudžiami”.

“Jeigu jie turi problemų, jie gali įrodyti ir jie bus atleisti (nuo mokesčio – BNS)”, – tikino J.Kumpienė.

Tačiau ji pripažino, kad dabartinę tvarką reikia tobulinti. Pasak jos, Vyriausybė pasiūlė suformuoti specialią darbo grupę, kuri pateiktų siūlymus.

“Sveikatos draudimo mokesčių administravimą reikia pavesti vienai institucijai – dabar tai paskirstyta tarp dviejų”, – sakė J.Kumpienė.

Anot jos, Vyriausybė atsižvelgė į tai, jog gyventojai apie privalomas mokėti PSD įmokas nebuvo informuoti: “Dabar Vyriausybė paskirstė, apie ką turi informuoti Valstybinė mokesčių inspekcija, apie ką -”Sodra”, ir apie ką – Valstybinė ligonių kasa”.

Nesusipratimai dėl PSD įmokų mokėjimo kilo, kai paaiškėjo, jog maždaug iki 200 tūkst. gyventojų pernai nesusimokėjo už PSD, jiems priskaičiuotos skolos.

PSD mokestis siekia 6 proc. gyventojo pajamų. Neturėjusiems pajamų gyventojams šis mokestis skaičiuotas nuo minimalios algos – tai sudarė 72 litus per mėnesį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. karuzo karuzo rašo:

    kumpiene turetu jau buti pencijoje ir sedeti uz peciaus,o niesrarineti kvailu istatymu.bedarbis,neregistruotas darbo birzoje,neturintis pajamu,gyvenantis is tevu pencininku,ar is kito sugyventinio(nes),.tada is kur jis gali susimoketi kas menesi 72 lt.?jis tiek tik teturi maistui nusipirkti.na ir idiotu atsiranda valdzioje.sakykim,kad kubiliui uzdetu mokesti uztai kad plaukai neauga ant plikes.juokinga ar ne?STAI KODEL JAUNUOLIAI DEJO ANT LIETUVOS IR ISRUKO TEN,KUR LEIDZIA GYVENTI,O NE TYCIOTIS IS SKURDO.niekas is jaunimo nesupranta,kodel turi moketi is nieko ir uz nieka.gi medicina mokama,tiek uz kraujo tyrimus,tiek uz rimtesne aparatura,o recepta israsyti nebutina ,vaistineje pasako ko tau reikia ir nuo ko vaistai tinkami.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...