2011 Balandžio 18

Politika

Protestą dėl koalicijos su V.Tomaševskio bloku trys konservatoriai išreiškė piketu

veidas.lt

Pirmadienį prie valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) būstinės Vilniuje piketą surengė trys partijos nariai, nepritariantys koalicijai sostinėje su Valdemaro Tomaševskio bloku.

Partijos vadovas premjeras Andrius Kubilius pabrėžia, kad visi sprendimai partijoje priimami remiantis demokratiniais principais.

Skverelyje priešais TS-LKD būstinę protestuotojai buvo išskleidę trispalvę ir išdėlioję plakatus, kurie skelbė – “Vilniaus skyrių sueigos tarybos nutarimas – politinė klaida”, “Reikalaujame asmeninės M.Adomėno atsakomybės prieš rinkėjus”, “Ar Lietuvos šmeižikas V.Tomaševski mokys M.Adomėną integracijos?”, “TS-LKD nariai – prieš sutartį su V.Tomaševskiu ir jo padėjėju KGB-istu”.

Vienas iš protesto akcijos organizatorių TS-LKD Šeškinės skyriaus narių Algimantas Mikalajūnas stebėjosi, kaip galima sudaryti koaliciją su bloku, kurio lyderis Lietuvą skundė Europos Parlamentui, o bloko nariu yra buvęs KGB darbuotojas.

Anot A.Mikalajūno, jo poziciją palaiko ir daugiau partijos narių, tiesiog jie negalėjo atvykti ir jos išreikšti.

“Žmonių yra ne vienas, daug, šiandien darbo diena. Be to, aš neėmiau jokio leidimo, žmonių negalima būti daug”, – žurnalistams sakė jis.

Pagal įstatymus, nesankcionuotame pikete gali dalyvauti iki dešimt žmonių.

Konservatorius tvirtino pasitrauksiąs iš partijos, jeigu vis dėlto TS-LKD nariai sudarys koaliciją su Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Partijos pirmininkas premjeras A.Kubilius pirmadienį žurnalistų paklaustas apie šį piketą, teigė, jog visi sprendimai partijoje priimti remiantis numatytomis demokratinėmis procedūromis.

“Nežinau, ką vertinti, nes demokratine partijoje galiojančia tvarka skyrių vadovai koordinacinėje taryboje patvirtino bendrą poziciją – mūsų kandidatas į merus Raimundas Alekna, o kas jį parems savivaldyės taryboje, tai pamatysime”, – Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Kubilius.

Per vasario pabaigoje vykusius savivaldos rinkimus daugiausia – 12 vietų – gavo A.Zuoko ir Vilniaus koalicija. 11 mandatų gavo Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koalicija “Valdemaro Tomaševskio blokas”, 10 – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, aštuonis – Darbo partija, po penkis – Lietuvos socialdemokratų partija bei partija “Tvarka ir teisingumas”.

TS-LKD dėl valdančiosios koalicijos derasi su V.Tomaševskio bloku, “tvarkiečiais” ir Darbo partija.

Naujos kadencijos Vilniaus miesto savivaldybės taryba į pirmąjį posėdį renkasi antradienį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...