2011 Gegužės 20

Reikalavo atleisti VAT pirmininką A. Šumską

veidas.lt

BFL

Penktadienio popietę prie Prezidentūros piketavusi asmenų grupelė pasisakė prieš korupciją teismuose, teisėjų elgesį ir reikalavo Vilniaus apygardos teismo (VAT) pirmininko Artūro Šumsko atleidimo.

“Buvome susirinkę iš esmės dėl korupcijos teismuose ir pareigūnų priekaištingos reputacijos dalykų. Konkrečiai dėl teisėjo, kuris jau yra pašalintas Prezidentės dėka – Zenono Birštono. Ir dabar reikalaujame Prezidentės, pateikėme reikalavimą, kad būtų pašalintas iš pareigų VAT pirmininkas A. Šumskas”, – Eltai sakė Lietuvos Sąjūdžio Žmogaus teisių stebėtojų tarybos narė Stefanija Veversevičienė.

Su tokiais reikalavimais piketuotojai Prezidentūros atstovui įteikė raštą. Anot S. Veversevičienės, iš šalies vadovės atstovų buvo sulaukta pažadų įstatymu įteisinti kuo daugiau reikalavimų teisėjams, kad būtų įgyvendintas nepriekaištingos reputacijos kriterijus.

Tarp piketuotojų buvo ir terorizmu kaltinamos klaipėdietės Eglės Kusaitės teta Irena Jeleniauskaitė. Šiuo metu VAT nagrinėja E. Kusaitės bylą.

ELTA primena, kad VAT pirmininko A. Šumsko administracinę veiklą svarstys Teisėjų etikos ir drausmės komisija. Ji turės nustatyti, ar A. Šumsko veiklos trūkumai gali būti laikomi drausmės nusižengimu ir ar jam keltina drausmės byla.

A. Šumsko kėdę klibina kovo pabaigoje teisme girtas šlaistęsis teisėjas Z. Birštonas, prieš ketverius metus jau gavęs drausminę nuobaudą už teisėjų etikos normų pažeidimą – buvimą neblaiviu viešoje vietoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...