2010 Spalio 04

Teisėsauga

Prokurorai septynis Lietuvos pašto darbuotojus kaltina piktnaudžiavimu tarnyba

veidas.lt

Septynis valstybės įmonės Lietuvos paštas darbuotojus prokurorai kaltina piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšininkavimu, o tris privataus kapitalo įmones – papirkimu.

Dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo parduodant Lietuvos paštui priklausantį nekilnojamąjį turtą įtarimai pareikšti buvusiam šios bendrovės generaliniam direktoriui Ernestui Vaideliui, jo pavaduotojui Algirdui Balčiūnui ir visiems jo vadovaujamos Nekilnojamojo turto pardavimo komisijos nariams, pranešė Generalinė prokuratūra.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad dalį Lietuvos pašto konkursų laimėdavo verslininkai, kurie duodavo kyšius A.Balčiūnui, kuris iki pernai rugsėjo buvo Ūkio valdymo direktorius ir Nekilnojamojo turto pardavimo bei Viešųjų pirkimų komisijų pirmininkas.

A.Balčiūną pernai sulaikė Specialiųjų tyrimų tarnyba. Prokurorų teigimu, siekdami įsigyti Lietuvos paštui priklausančius pastatus Kazlų Rūdoje bei Visagine, verslininkai A.Balčiūnui davė kyšius.

Raseinių ir Vievio pašto pastatų rekonstrukcijos konkursus laimėjo įmonių vadovai, iš anksto A.Balčiūnui įteikę dideles pinigų sumas: atitinkamai 25 tūkst. litų ir 20 tūkst. litų. Prokurorų teigimu, A.Balčiūnui talkino Raseinių pašto direktorius ir Lietuvos pašto Turto eksploatacijos skyriaus specialistas.

Didžiausią – 35 tūkst. litų – kyšį A.Balčiūnas gavo iš buvusio Vilniaus transporto bendrovės “Transmitto” valdybos pirmininko valdybos pirmininko Dangio Savicko. Anot prokurorų, keturiolikos automobilių pirkimo konkurso sąlygos buvo pritaikytos “Iveco”, kuriais prekiauja ši įmonė, techninėms charakteristikoms. Įsigytus automobilius “Iveco Daily” vėliau Lietuvos paštas pritaikė kilnojamiesiems paštams įrengti.

Prokurorų teigimu, dalis kaltinamųjų savo kaltę pripažįsta. Nusikaltimai buvo įvykdyti nuo 2006 metų iki 2009-ųjų rugsėjo. STT pernai rugsėjį A.Balčiūnui pateikė įtarimus, o vėliau jį kuriam laikui sulaikė. Netrukus įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo buvo pareikšti ir E.Vaideliui.

Iš viso Lietuvos pašto viešojo pirkimo byloje įtarimai buvo pateikti 12 žmonių. Įstatymai valstybės tarnautojui, kuris paėmė didesnį nei 250 MGL (32,5 tūkst. litų) vertės kyšį numato laisvės atėmimo nuo dvejų iki aštuonerių metų bausmę.

100 proc. Lietuvos pašto akcijų priklauso valstybei, jas valdo Susisiekimo ministerija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...