2011 Birželio 21

Prognozuojama, kad šiais metais BVP augs 6,5 proc.

veidas.lt

"Veido" archyvas

Atsigaunant vidaus rinkai, šiais metais bendrasis vidaus produktas (BVP) padidės 6,5 proc., prognozuoja SEB bankas.

Pirmąjį šių metų ketvirtį 6,9 proc. padidėjęs šalies BVP rodo, kad įsitvirtina teigiamos makroekonomikos tendencijos, kurios ėmė augti dar antrąjį 2010 metų pusmetį. Atsižvelgdamas į pagyvėjusias vidaus investicijas, atsigaunantį namų ūkių vartojimą, SEB bankas pagerino plėtros rodiklį: šių metų – nuo 4 proc. iki 6,5 proc., 2012 metų – nuo 4,5 proc. iki 5,5 proc. 2013 metais Lietuvos BVP turėtų padidėti apie 5 proc., teigiama antradienį pristatytoje naujausioje banko specialistų parengtoje “Lietuvos makroekonomikos apžvalgoje”.

Pasak SEB banko prezidento patarėjo dr. Gitano Nausėdos, spartesnio BVP augimo lūkesčiai siejami su vidaus rinka: investicijų pirmąjį šių metų ketvirtį išaugo daugiau nei tikėtasi, namų ūkių vartojimą paskatins didesnis nei anksčiau prognozuota vidutinio darbo užmokesčio augimas, 2012 metais tikėtinas spartesnis valdžios išlaidų didėjimas bei eksportui augant panašiu tempu kaip ir importui, grynojo eksporto rodiklis ne tik išliks neigiamas, bet ir pamažu blogės.

Apie palankias ūkio augimo prognozes Lietuvai kalbėjo ir Europos Komisija, primena ELTA. EK prognozuoja 1,75 proc. ES ekonomikos augimą šiais metais ir 2 proc. – kitais. Pažymėtina, kad Lietuvoje ekonomikos augimo prognozė atrodo geriausiai ir jai numatomas didžiausias – apie 5 proc. – augimas ES šiais ir kitais metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...