- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Prognozuojama, kad šiais metais BVP augs 6,5 proc.

Autorius: veidas.lt | 2011 06 21 @ 12:02 | Verslas | No Comments

"Veido" archyvas

Atsigaunant vidaus rinkai, šiais metais bendrasis vidaus produktas (BVP) padidės 6,5 proc., prognozuoja SEB bankas.

Pirmąjį šių metų ketvirtį 6,9 proc. padidėjęs šalies BVP rodo, kad įsitvirtina teigiamos makroekonomikos tendencijos, kurios ėmė augti dar antrąjį 2010 metų pusmetį. Atsižvelgdamas į pagyvėjusias vidaus investicijas, atsigaunantį namų ūkių vartojimą, SEB bankas pagerino plėtros rodiklį: šių metų – nuo 4 proc. iki 6,5 proc., 2012 metų – nuo 4,5 proc. iki 5,5 proc. 2013 metais Lietuvos BVP turėtų padidėti apie 5 proc., teigiama antradienį pristatytoje naujausioje banko specialistų parengtoje “Lietuvos makroekonomikos apžvalgoje”.

Pasak SEB banko prezidento patarėjo dr. Gitano Nausėdos, spartesnio BVP augimo lūkesčiai siejami su vidaus rinka: investicijų pirmąjį šių metų ketvirtį išaugo daugiau nei tikėtasi, namų ūkių vartojimą paskatins didesnis nei anksčiau prognozuota vidutinio darbo užmokesčio augimas, 2012 metais tikėtinas spartesnis valdžios išlaidų didėjimas bei eksportui augant panašiu tempu kaip ir importui, grynojo eksporto rodiklis ne tik išliks neigiamas, bet ir pamažu blogės.

Apie palankias ūkio augimo prognozes Lietuvai kalbėjo ir Europos Komisija, primena ELTA. EK prognozuoja 1,75 proc. ES ekonomikos augimą šiais metais ir 2 proc. – kitais. Pažymėtina, kad Lietuvoje ekonomikos augimo prognozė atrodo geriausiai ir jai numatomas didžiausias – apie 5 proc. – augimas ES šiais ir kitais metais.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/prognozuojama-kad-siais-metais-bvp-augs-65-proc

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.