2010 Lapkričio 11

Parama

Probleminėse savivaldybėse daugės socialinių būstų

veidas.lt

Lietuvos savivaldybėse vis dar egzistuoja didelis socialinio būsto poreikis. Praėjusiais metais išsinuomoti socialinį būstą pageidavo 26 047 šeimos ir asmenys. Daugiausia norinčiųjų išsinuomoti socialinį būstą yra Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybėse.

Ši problema sėkmingai pradėta spręsti pasitelkiant Europos Sąjungos (ES) finansinę paramą – socialinio būsto plėtrai per visą paramos laikotarpį skirta beveik 40 mln. litų.
Vyriausybė probleminėmis yra pripažinusi 14 šalies teritorijų. Net 8 šių teritorijų savivaldybių administracijos jau naudojasi ES struktūrinių fondų parama, kad aprūpintų būstu mažas pajamas gaunančius asmenis ir šeimas, turinčias teisę į socialinį būstą. Darbai jau vyksta Joniškio, Akmenės, Lazdijų, Jurbarko, Skuodo, Mažeikių, Ignalinos ir Kelmės rajonų savivaldybėse. Plėtojant socialinį būstą pirmauja Druskininkų savivaldybės administracija, jau įgyvendinusi projektą Viečiūnuose, kur negyvenamose patalpose buvo įrengti 6 nauji butai ir juose apgyvendinta 15 asmenų.

“Kol kas savivaldybių administracijos neturi finansinių galimybių padidinti socialinio būsto fondą vien savo lėšomis, todėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama čia labai reikalinga. Preliminariais skaičiavimais, savivaldybės administracijoms baigus įgyvendinti negyvenamų patalpų pritaikymo socialinio būstui projektus, iki 2013 metų probleminėse teritorijose bus įrengta apie 300 socialinių būstų, kuriuose galės apsigyventi asmenys, turintys teisę gauti socialinį būstą”, – sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...