2010 Rugsėjo 27

Socialinis būstas

A. Zuokienė siūlo griežtinti socialinio būsto kontrolę

veidas.lt

Nors socialiai remtini žmonės iš savivaldybių gauto socialinio būsto negali įsigyti, o pagerinę savo turtinę padėtį, privalo jį grąžinti, tačiau neseniai per visą Lietuvą nuskambėjusi tauragiškių Survilų šeimą ištikusi bėda, – kai nežinodami išsinuomojo socialinį butą, o atskleidę piktnaudžiavimą Savivaldybei, neteisėtai būstą pernuomavusios moters buvo išmesti į gatvę, – parodė, jog po to, kai prieš dvejus metus Valstybės kontrolė audito metu atskleidė faktus apie socialinio būsto naudojimo administravimo ir kontrolės mechanizmo trūkumus, mažai kas pasikeitė.

Tuomet buvo konstatuota, kad net 70 proc. savivaldybės būstuose apsigyvenusių asmenų neteikia duomenų apie savo turtą ir pajamas, nėra įrodę savo teisės į nuomą, o dalis jų nėra nepasiturintys, nors iš mūsų visų mokamų mokesčių jiems suteikiamas būstas, kaip negalintiems išgyventi.

“Sieksiu apsaugoti nuo sukčiavimo tuos žmones, kuriems iš tikrųjų reikia pagalbos, ir kurie tūkstantinėse eilėse socialinio būsto laukia ilgus metus – tai remtinos, mažas pajamas gaunančios jaunos šeimos, našlaičiai, be tėvų globos likusieji, daugiavaikės šeimos, neįgalieji ir kiti vargingai gyvenantys asmenys”, – sako Seimo narė Agnė Zuokienė.

Pernai Vilniaus mieste socialinio būsto eilėje laukė 5,2 tūkst. žmonių, o per metus Savivaldybė išnuomavo tik 152 socialinius būstus.

“Nustačius nemažai neteisėtų socialinio būsto pernuomojimo atvejų, bei sunkmečiu padaugėjus besikreipiančių asmenų socialiniam būstui gauti, socialinio būsto politikai įgyvendinti būtina ieškoti naujų sprendimų. Siūlau papildyti LR Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymą nuostata jog: “socialinio būsto nuomininkas neturi teisės socialinį būstą subnuomoti ar perduoti neatlygintinai naudotis kitam asmeniui. Pažeidus šią sąlygą ar nustačius, jog socialiniame būste negyvenama ilgiau nei 3 mėnesius, sutartis nutrūksta. Terminas trumpas, tačiau realybėje jis truks metus ar ilgiau – kol bus gauta informacija, kol bus registruotas ir išnagrinėtas pažeidimas ir t.t.”, – siūlo Seimo narė Agnė Zuokienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...