2011 Liepos 21

A.Butkevičius: gyventojams privatizuoti būstą padeda teismai

veidas.lt

BFL

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius ir frakcijos narys Edvardas Žakaris apgailestauja, kad Vyriausybė trečius metus nesugeba pateikti pasiūlymo dėl socialinio būsto privatizavimo, tuo tarpu gyventojai dėl susidariusios situacijos priversti šauktis teismų pagalbos.

“Panašu, kad premjerui gyventojų interesai nerūpi”, – tokios išvados priėjo socialdemokratai po to, kai į juos kreipėsi socialinio būsto naudotojai, per teismus siekiantys privatizuoti vadinamuosius žinybinius butus.

Seimo narys E. Žakaris primena, kad žmonės, kuriems gyvenamosios patalpos buvo suteiktos pagal apsirūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymą, iki 1997 m. gruodžio 31 d. turėjo teisę šias gyvenamąsias patalpas privatizuoti lengvatinėmis sąlygomis. Dalis gyvenamųjų patalpų, statytų ūkio būdu, po nustatytos datos buvo perduotos savivaldybėms. Asmenys, kuriems patalpose buvo leista gyventi ne pagal minėtąjį įstatymą, neteko teisės juos privatizuoti.

“Dar 2008-aisiais su kolegomis socialdemokratais Seime užregistravome projektą, kurio tikslas – minėtiems asmenims suteikti galimybę Vyriausybės nustatyta tvarka privatizuoti savivaldybėms perduotus butus. Priėmus tokį projektą gyventojai ne dėl savo kaltės tapę socialinio būsto nuomininkais būtų galėję privatizuoti savo būstą, o gautas lėšas savivaldybės būtų galėjusios panaudoti socialiniam būstui pirkti”, – pasakoja parlamentaras E. Žakaris.

Tačiau tąkart Vyriausybė, pasak jo, pasiūlė nesvarstyti šio socialdemokratų projekto ir tikino pateiksianti savąjį.

LSDP frakcijos seniūno A. Butkevičiaus teigimu, praėjo jau beveik treji metai, o Vyriausybė taip ir nesugebėjo pradėti spręsti šią problemą – jokio projekto nepateikė.

“Šiandien situacija tokia, kad nesulaukę įstatymo žmonės kreipiasi dėl socialinių būstų privatizavimo į teismus ir bylas laimi. Butai privatizuojami, nors Vyriausybė tikriausiai nė nenutuokia, kad toks procesas vyksta. Užuot pateikusi siūlymą, kaip spręsti socialinio būsto privatizavimo problemą, Vyriausybė numojo ranka į Lietuvos gyventojų interesus – apkraunami teismai, tai reikalauja papildomų išlaidų ir laiko. Premjeras Andrius Kubilius turėtų tesėti žmonėms duotus pažadus”, – sako LSDP frakcijos seniūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (8)

 1. vytautas vytautas rašo:

  padėkit kas nors,esu atsidūręs kvailoje situacijoje,aš nesu socialiai remtinas asmuo,tačiau man ne dėl mano kaltės nepavyko laiku privatizuoti gyv. būsto ir dabar visame name aš vienas esu soc.būsto gyventojas,nors sutarties neturiu su savivaldybe,nes ten aš gyvenu teisėtai iki atitenkant savivaldybei.

 2. jelena jelena rašo:

  esu nuomininke????cia yra mano tevu butas.as gyvenu tam bute 37 metai.uzaugau ir dabar turiu moketi tokius pinigus vien uz nuoma,privatizacija neivyko t.p ne del mano kaltes.Tikiuosiu i teisinga Vyriausybes sprendima.ACIU BUTKEVICIUI ir ZAKARIUI UZ PAKELTA KLAUSIMA,

 3. Jurgita Jurgita rašo:

  aš taipat nuomoju būstą šeštus metus, kai įsikėlėme, sakė kad galėsime privatizuoti, bet deja įstatymai tokie, kad jis turi nuvertėti 60 proc, tai pagal metus reik laukti dar 30 metų, remontuoti savo lėšom neberemontuojam, nes neaišku, jei alga padidės kada nors vyro ar mano, tai lėksime iš to buto, tai ar verta remontuoti. Kėlėmės į tą būtą, kaip jauna šeima iki 35 metų, mūsų pajamos menkos su mūsų valstybės algom mes būsto negalėsime įsigyti kaip ir niekada, iš ko pataupyt, tai ir atsiradom socialiniame būste, o pivatizuot neleidžia, gal keisis įstatymai, be galo laukiu……….,o gal algos bus tokios kad galėsim nors paskolą būstui pasiiimti:(…….

 4. onute onute rašo:

  zodziu mums reikia islaikyti atiem socialinius bustus.mes mokam ir nuomos okesti ir kaupiamaji mokesti remontui,bet kaip nuplaukia tie pinigai .taip nuplaukia.jau 13metu gyvenu soc.buste,nei privatizuoti leidzia nei remonto ne uz viena centa nieks nedaro.zodziu toks bardakas.taip apleisti bustus kad jau sienos trupa plytos krenta ir visiem nusispjauti.kyla klausimas ar mes tokie turtingi kad sitiek leidziam nuverteti valdiskam turtui,neaisku kur dedami nuomos pinigus ,o gal mes nesugebam dirbti darbo-tada uzleiskim vieta tam kas sugebes tai daryti……..

 5. svetlana svetlana rašo:

  apylinkes teismas pripazino mano teise privatizuoti buta lengvatinemis salygomis PARAMOS ISTATYMAS 12 STR.1 PUNKTAS,buvau iskeldinta is avarinio namo del miesto pletros.KLAIPEDOS MERIJA apskunde sprendima toliu moku nuoma laukiu sprendimo iŠ APYGARDOS TEISMO.GYVENU NUO 1994 METU.NUO 2002M MOKU NUOMA. DABAR 405.21 musu namas kovos už savo teises

 6. Svetlana Svetlana rašo:

  Savivaldybe padave apiliacini skunda i Klaipedos apygardos teisma,o apygardos teismas paliko nepakeista sprendima apylinkes teismo,t.y.atmete apiliacini skunda savivaldybes.Pagaliau mes laimejom.Sekmes ir Jums!

 7. Svetlana Svetlana rašo:

  lengvatinem salygom ispirksim

 8. To Svetlana To Svetlana rašo:

  Sveikinu. O mums teks laukti kad musu valdzia priimtu kokiu nors pataisu prie istatymo. Tik kiek laiko teks laukti….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...