2011 Gegužės 10

Pritaria siūlymui rotuoti medicinos įstaigų vadovus

veidas.lt

BFL

Seimas antradienį po pateikimo pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktoms pataisoms, kuriomis numatoma rotuoti medicinos įstaigų vadovus.

Už prezidentės pateiktas pataisas balsavo 37 Seimo nariai, prieš buvo 9, susilaikė 25 parlamentarai. Dėl pataisų priėmimo Seimas dar balsuos, kai jas apsvarstys parlamentiniai komitetai.

Prezidentė D. Grybauskaitė pataisas inicijavo argumentuodama, kad numačius rotaciją medicinos įstaigų vadovams būtų atsikratoma tarybinio palikimo, kai įstaigoms vadovauti buvo skiriami medikai, ir pereinama prie profesionalios vadybos.

“Kadencijų nustatymas užtikrins efektyvesnį ir skaidresnį gydymo įstaigų valdybą ir kokybiškesnes sveikatos paslaugas žmonės. Taigi, pirmiausia šitas įstatymas nukreiptas ne prieš ką nors, o už pacientų, žmonių galimybę gauti geresnį gydymą”, – pristatydamas pataisas Seime sakė prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas.

Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisomis siūloma įvesti penkerių metų kadencijas visų asmens sveikatos priežiūros viešųjų įstaigų vadovams ir nustatyti, kad vadovauti įstaigai jie gali ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Be to, siūloma iki 65 metų apriboti visų sveikatos įstaigų vadovų amžių.

Prezidentės teigimu, pakeitus, anot jos, ydingą sveikatos priežiūros įstaigų vadovų skyrimo tvarką, taip pat atsivers karjeros galimybės visiems kvalifikuotiems ir kompetentingiems specialistams.

Prezidentė jau yra inicijavusi ir Specialiųjų tyrimų tarnybų, Prokuratūros bei Valstybės saugumo departamento vadovų kadencijas ir rotaciją įtvirtinančios įstatymų pataisas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...