2010 Rugsėjo 09

Valdžia

Prezidentė su Seimu nori dirbti išvien

veidas.lt

Seimo rudens sesijos išvakarėse Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Seimo valdyba ir aptarė svarbiausius naujo politinio sezono darbus bei galimybes tobulinti teisėkūros mechanizmą. Pirmąkart su parlamento vadovybe Seime, o ne Prezidentūroje susitikusi šalies vadovė pabrėžė norinti Seime būti ne proginiu svečiu, o dirbti išvien.

“Visuomenė pasitikės valdžios institucijomis tik matydama, kad visi išvien ieškome svarbiausių valstybei ir jos žmonėms sprendimų ir sugebame dėl jų sutarti. Pirmiausia turime apsibrėžti bendrus valstybės prioritetus. Greitesnis šalies atsigavimas – bendras visų valdžios institucijų tikslas ir atsakomybė”, – kviesdama Seimą bendram darbui teigė Prezidentė.

Prioritetiniais naujo politinio sezono darbais Prezidentė įvardijo kovą su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu, nedarbo mažinimą, Sodros reformą, elektros ir dujų rinkos kūrimą ir plėtrą, valstybės biudžeto patvirtinimą.

Prezidentės teigimu, Seimo vadovybės požiūris į korupcijos problemas rodo, kad susitarti dėl svarbiausių prioritetų įmanoma. Teigiamu žingsniu kovojant su korupcija šalies vadovė įvardijo Seimo Pirmininkės reikalavimą registruoti tik antikorupciniu požiūriu įvertintus teisės aktus. Prezidentė taip pat tikisi, kad parlamentarai, įvertinę realius korupcijos mastus valstybėje, priims ir antikorupcinių įstatymų paketą.

Prezidentės iniciatyva Seimo rudens sesijai parengta 17 įstatymų pataisų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...