2011 Sausio 16

Valdžia

Prezidentės komanda – vis dar nepilna

veidas.lt

Šalies vadovei Daliai Grybauskaitei vyriausiasis patarėjas politikos analizės klausimais arba nereikalingas, arba su Ekscelencija nelabai kas nori dirbti, mat jau pusmetį Politikos analizės ir institucinių ryšių grupė dirba be vadovo. Vasarą šias pareigas apleido socialinių mokslų daktarė Audronė Nugaraitė, tačiau jos įpėdinio ligi šiol nėra.

D.Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys “Veidui” negalėjo pasakyti, ar naujo patarėjo vis dar ieškoma, tačiau paminėjo, kad prezidentę sėkmingai dirbanti patarėjų komanda tenkina. Vis dėlto politologai su tuo nėra linkę sutikti.

“Prezidentė taip tik susilpnina savo galimybes bendraudama su Seimu ir Vyriausybe”, – įsitikinęs politologas Lauras Bielinis, buvęs prezidento Valdo Adamkaus vyriausiasis patarėjas. Ir pridūrė manąs, kad naujojo patarėjo vidaus politikos klausimais paieškos nė nevyksta: juk prezidentė anksčiau yra deklaravusi, jog patarėjai jai – tik savotiškas techninis personalas.

Politologas Algis Krupavičius priduria, kad šalia prezidentės nėra jokių stipresnių lyderių, o kai kurie vyriausieji patarėjai, išskyrus L.Balsį, patarėją švietimo klausimais Virginiją Būdienę ir Teisės grupės vadovę Solveigą Cirtautienę, viešojoje erdvėje apskritai tarsi nematomi. Beje, vienas ryškiausių D.Grybauskaitės vyriausiųjų patarėjų bruožų tas, kad dauguma jų itin atsargiai ir vangiai dalija komentarus žiniasklaidai.

A.Krupavičius nurodo dar vieną tendenciją: pavyzdžiui, prezidentas V.Adamkus dažnai rengdavo susitikimus su politologais ir politikos apžvalgininkais, su jais diskutuodavo, o D.Grybauskaitė tai daro itin retai. “Veido” žiniomis, prezidentė išskirtinį dėmesį rodo dviem trims politologams ir kartkartėmis juos kviečiasi pasitarti. Vienas jų – Kęstutis Girnius.
Vis dėlto prezidentės patarėjų, politinio pasitikėjimo pareigūnų, korpusas nėra mažas – jų D.Grybauskaitė turi 26: dukart daugiau nei šalyje yra ministerijų. Gausiausia Prezidentūroje patarėjų teisės klausimais grupė – septyni žmonės. Vidaus politikos klausimais oficialiai D.Grybauskaitei patarinėja vos du žmonės.

Priminsime, kad Valdui Adamkui vidaus politikos klausimais yra patarinėję Darius Gudelis, Lauras Bielinis, o pirmosios kadencijos metu – Raimundas Mieželis, Darius Kuolys. Rolandui Paksui talkino Dalia Kutraitė-Giedraitienė, Algirdui Brazauskui kurį laiką padėjo Raimundas Rajeckas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...