2010 Liepos 19

Sunkmetis

Prezidentė viešajame sektoriuje didelio taupymo nemato

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad viešajame sektoriuje didelio taupymo kol kas nematyti.

“Palyginus atlyginimų kritimą viešajame ir privačiame sektoriuje matome labai didelį skirtumą. Sumažinome etatus tik simboliškai – arba netikrai užimtų, arba nesančių darbuotojų. Didelio sumažinimo arba to krizinio taupymo viešajame sektoriuje nėra tiek daug. Kitos šalys nuėjo daug gilesniu taupymo keliu”, – interviu Lietuvos TV laidai “Savaitė” sakė prezidentė.

Paklausta, kokius taupymo rezervus ji matanti kitąmet, valstybės vadovė minėjo valstybės aparato mažinimą ir besidubliuojančių funkcijų naikinimą.

Anot D.Grybauskaitės, Lietuva turi dvi itin brangiai kainuojančias sritis – socialinę ir sveikatos apsaugą.

“Kasmet sumos, pavyzdžiui, sveikatos sistemai, didėja, bet paslaugų kokybė ir pasitenkinimas jomis praktiškai mažėja. Mes turime daug išlaidų ir labai neefektyvias sistemas. Tai nereiškia, kad kažką reikia karpyti ir mažinti, galime eiti struktūrinių reformų ir optimizavimo keliu”, – tvirtino valstybės vadovė.

Vertindama Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės darbą ji teigė, kad nepaisant to, koks Ministrų kabinetas būtų buvęs, jo būtų laukę tokie patys iššūkiai.

“Visos vyriausybės būtų priverstos daryti tai, ką pradėjo šita Vyriausybė – taupyti, karpyti, deja. Ir ypač viešąsias išlaidas. Tai darė visa Europa, Baltijos šalys, tai darė ir šita Vyriausybė. Tai buvo neišvengiama”, – pabrėžė D.Grybauskaitė.

Liepos 12-ąją suėjo metai, kai D.Grybauskaitė eina prezidentės pareigas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...