2011 Gegužės 26

Prezidentė su darbo vizitu vyks į Varšuvą

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį vyks darbo vizito į Varšuvą, kur dalyvaus 17-ajame Vidurio Europos valstybių vadovų susitikime.

Lenkijos sostinėje susirinkę dvi dešimtys Vidurio Europos valstybių vadovų aptars per pastaruosius 20 metų regione įvykusią demokratinę transformaciją ir politinės sistemos pokyčius, euroatlantinės integracijos patirtį ir galimybes ja pasidalinti su narystės Europos Sąjungoje ir NATO siekiančiomis šalimis, Europos kaimynystės iššūkius.

Penktadienio vakarą numatyta bendra Vidurio Europos šalių vadovų ir JAV Prezidento Barako Obamos (Barack Obama) vakarienė.

Vakarienės metu Prezidentė kalbės apie pernai NATO viršūnių susitikime Lisabonoje priimtų sprendimų įgyvendinimą, Baltijos regiono saugumo ir transatlantinio bendradarbiavimo klausimus.

“Susitikimuose su Vidurio Europos šalių vadovais ir JAV Prezidentu kalbėsime apie transatlantinio bendradarbiavimo stiprinimą. Varšuvoje kelsiu klausimus, kurie ypač aktualūs Lietuvai ir kitoms NATO pasienyje esančioms šalims. Mes siekiame, jog priešraketinė NATO gynybos sistema, dėl kurios susitarėme pernai Lisabonoje, apimtų visas Aljanso šalis”, – vizito išvakarėse Prezidentę D. Grybauskaitę cituoja jos spaudos tarnyba.

Pasak šalies vadovės, mūsų valstybei pirmininkaujant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai ir Demokratijų Bendrijai Lietuvai tenka ypatingas vaidmuo ir atsakomybė kelti bei aktyviai prisidėti sprendžiant pačius svarbiausius tarptautinės darbotvarkės klausimus, kurie yra ypač reikšmingi skatinant demokratinių vertybių sklaidą ir kuriant saugią, patikimą demokratinę tarptautinę bendruomenę.

Vizito Varšuvoje metu taip pat planuojamas trišalis Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentų susitikimas.

Vidurio Europos valstybių vadovų susitikimas vyksta Lenkijos Prezidento Bronislavo Komorovskio (Bronislaw Komorowski) iniciatyva.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...