2010 Lapkričio 07

Vizitas

Obama vieši Indijoje

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) sekmadienį, antrąją savo valstybinio vizito Indijoje dieną, trumpam pamiršo pelningas prekybos sutartis – jis pabandė šokiu pavergti šios šalies gyventojų širdis ir užmegzti ryšį su dinamišku jos jaunimu.

Trumpam atidėję savo vizito Indijoje ekonominę misiją, prezidentas ir jo žmona Michelle (Mišel), kuriuos linksmam Dyvalio šventės epizodui sustabdė viena Mumbajaus mokykla, įsitraukė į linksmybes. Hinduistai ir sikhai Dyvalį švenčia kaip gėrio pergalę prieš blogį.

JAV prezidento žmona Michelle vėl pasirodė puikiai – ji linksmai šoko su vaikais ir net privertė santūriau nusiteikusį savo vyrą prisidėti prie jų.

Iš pradžių Šventojo Vardo mokykloje, esančioje miesto pietinėje dalyje, Obamoms vaikai detaliai paaiškino aplinkosaugos projektus, kurie padarė įspūdį prezidentui, visuomet remiančiam mokslines studijas.

“Nuostabu”, – pareiškė prezidentas. Tada Obamos dalyvavo žvakučių uždegimo ceremonijoje ir stebėjo žydros, žalios, rožinės ir oranžinės spalvų drabužiais apsirengusių mergaičių šokį.

Prezidentas ir jo žmona sėdėjo nuošaliau ir plojo spalvingais kostiumais apsirengusiems šokėjams. Bet paskui pirmoji ponia, kuri vilkėjo languotą suknelę ir rausvą nertinį, entuziastingai prisidėjo prie tradicinio indų šokio ir galiausiai įtikino vyrą pasekti jos pavyzdžiu.

Prezidentui, kuris buvo nusivilkęs švarką ir pasiraitojęs baltų marškinių rankoves, buvo parodyta, kaip atlikti šokio rankų judesius. Tada vaikai triukšmingai pareikalavo poros nuotraukų ir autografų.

Tai jau antras kartas, kai Michelle Obama šio vizito metu šoko su Indijos vaikais. Jos šeštadienio šokis buvo aprašytas pirmuosiuose laikraščių puslapiuose, o reportažus apie tai nuolat rodė Indijos televizijos.

Šeštadienį M.Obama, lankydamasi labdaros organizacijoje, kuri remia Mumbajaus našlaičius ir pabėgėlius, basomis šoko pagal Bolivudo muziką. Tai, kad pirmoji ponia entuziastingai įsitraukė į vietos rutiną, regis, labai patiko šio vizito šeimininkams.

Dyvalį, kuri buvo švenčiama penktadienį, Indijoje lydi kelias dienas trunkančios triukšmingos linksmybės, bet aplink Obamų viešbutį policija saugumo sumetimais buvo uždraudusi sprogdinti galingas pirotechnikos priemones.

Sekmadienį B.Obama taip pat pirmininkavo neformaliam rotušės stiliaus susitikimui, panašiam į tuos kampanijų renginius, kurių šimtus surengė Jungtinėse Valstijose per pastaruosius ketverius metus. Indijoje savo asmenine charizma jis pasinaudojo per tokį per susitikimą su studentais, kuris per televiziją buvo transliuojamas visai šaliai.

Susitikimo metu B.Obama paragino Indiją ir Pakistaną derėtis ir išspręsti savo nesutarimus, akcentavo taikos tarp šių branduolinį ginklą turinčių kaimynių būtinybę. Indija ir Pakistanas yra labai svarbų JAV prezidento planams dėl Afganistano.

Kalbėdamas opiu Indijos ir Pakistano santykių klausimu, B.Obama tvirtino, kad Deliui stabilus Pakistanas būtų labiausiai naudingas, ir tuo pačiu metų paragino Islamabadą labiau kovoti su ekstremizmu.

Indija itin jautriai reaguoja į kišimąsi iš išorės į jos santykius su Pakistanu, ypač – dėl ginčijamo Kašmyro regiono. B.Obama stengėsi ir nenuvilti Indijos, ir nesupykdyti Pakistano, kuris yra svarbus karo su teroru sąjungininkas.

Vėliau prezidentas su žmona išvyko į Delį dalyvauti oficialiojoje vizito dalyje ir vakarieniauti su Indijos premjeru Manmohanu Singhu.

Neformalūs JAV prezidento susitikimai būdavo grindžiami jo biografija, politiniais įgūdžiais ir patrauklumu jaunimui, nors mintis, kad B.Obamos charakteris vienas pats gali stumti užsienio politiką į priekį, iš dalies jau yra sumenkusi.

Į B.Obamos darbotvarkę Delyje taip pat įtrauktas kreipimasis į parlamentą, susitikimai su M.Singhu, prezidente Pratibha Patil ir valdančiosios Kongreso partijos lydere Sonia Gandhi.

B.Obama taip pat aplankys Radž Ghatą – vietą, kur buvo kremuotas 1948 metais nužudytas Gandhi (Gandhis). Šeštadienį B.Obama Mumbajuje aplankė buvusius Gandhi namus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...