2010 Gruodžio 19

Vizitas

A.Kubilius apdovanotas Piligrimystės kryžiumi

veidas.lt

Izraelyje viešintį Lietuvos premjerą Andrių Kubilių Romos katalikų bažnyčios Šventojoje žemėje vadovas – Lotynų patriarchas Fouadas Twalas (Fojadas Tvalas) sekmadienį apdovanojo Šventosios žemės Kryžiaus ordinu, arba Piligrimystės kryžiumi.

Sekmadienį A.Kubilius pradėjo oficialų vizitą Izraelyje, kur ketina gerinti dvišalius santykius, artimiau susipažinti su Vidurio Rytų regiono ir Izraelio saugumo situacija ir ieškoti investicijų į aukštųjų technologijų sektorių.

Lietuvos premjeras sekmadienio rytą atvyko į Jeruzalę, kur dalyvavo vainiko padėjimo ceremonijoje ant sionizmo kūrėjo Teodoro Herzlio kapo, taip pat pasodino alyvmedį Tautų giraitėje, BNS sakė premjero patarėjas Virgis Valentinavičius.

Vėliau A.Kubilius dalyvavo mišiose Šv. Išganytojo bažnyčioje, kurias laikė Lotynų patriarchas F.Twalas. Po mišių patriarchas Lietuvos premjerą apdovanojo Šventosios žemės Kryžiaus ordinu.

Per vėliau vykusį A.Kubiliaus susitikimą su patriarchu, pasak V.Valentinavičiaus, kalbėta apie taiką Šventojoje žemėje bei apie ypatingus Lietuvos kaip katalikiškos šalies ryšius su Šventąja žeme.

Premjeras sekmadienį taip pat ketina susitikti su Izraelio pramonės, prekybos ir darbo ministru Benyaminu Ben Eliezeru (Binjaminu Ben Eliezeru).

Ruošiamasi pasirašyti Lietuvos ir Izraelio vyriausybių susitarimą dėl dvišalio privataus sektoriaus bendradarbiavimo pramoninių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje.

A.Kubilius sekmadienį taip pat aplankys Raudų sieną.

Vizito metu numatyti ir Lietuvos Vyriausybės vadovo susitikimai su prezidentu Shimonu Peresu (Šimonu Peresu), ministru pirmininku Benyaminu Netanyahu (Benjaminu Netanjahu), Kneseto pirmininku Reuvenu Rivlinu, Kneseto parlamentinės opozicijos lydere Tzipi Livni, Izraelio banko valdytoju Stanley’u Fischeriu (Stenliu Fišeriu).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...