2010 Spalio 13

Baudos

Prezidentė siūlo už kartelinius susitarimus bausti ir įmonių vadovus

veidas.lt

Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir registruojamos Seime Konkurencijos įstatymo pataisos, kuriomis įmonėms už kartelinius susitarimus ir nesąžiningą konkurenciją leidžiama skirti didesnes baudas, numatyti asmeninę tokių įmonių vadovų atsakomybę, prailginami sankcijų skyrimo senaties terminai.

„Baudos už kartelinius susitarimus, dėl kurių nepagrįstai kyla būtiniausių produktų kainos, turi būti atgrasančios ir proporcingos visuomenei daromai žalai. Bausmės turi sulaukti ne tik tokį susitarimą sudariusios įmonės, bet ir jų vadovai”, – teigia prezidentė.

Įmonės vadovui, prisidėjusiam prie draudžiamų susitarimų, siūloma skirti baudą ir 3-5 metams apriboti teisę eiti viešosios ar privačiosios įmonės vadovo pareigas, būti valdymo organo nariu. Asmenų, kuriems paskirtos tokios sankcijos, sąrašą siūloma skelbti Konkurencijos tarybos interneto tinklalapyje.

Pataisos taip pat leis patvirtinti naują baudų apskaičiavimo metodiką, pagal kurią Konkurencijos taryba galės skirti didesnes, proporcingas visuomenei padarytai žalai baudas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...