2010 Balandžio 28

Degalų kainos

Konkurencijos tarybos veikla lieka paslaptimi

veidas.lt

Šią savaitę premjeras Andrius Kubilius rengia specialų pasitarimą dėl neproporcingai didelių degalų kainų Lietuvoje. Konkurencijos tarybos pirmininkas Jonas Rasimas lyg ir žada pateikti pirmuosius atsakymas dėl įtarimų naftininkams, esą kainos kyla dėl jų kartelinių susitarimų.

Tuo tarpu prieš savaitę akciją dėl degalų brangimo surengusio “Audi” klubo prezidentas Ričardas Pūkas tik šypsosi girdėdamas tokius pranešimus. “Jei mes nebūtume suorganizavę vairuotojų piltis degalinėse degalų tik už litą ir taip sudaryti spūsties bei nepatogumų, niekas ir toliau nieko nebūtų darę. Tik po mūsų įsikišimo pagaliau sukruto ir Konkurencijos taryba, ir Vyriausybė, ir patys naftininkai kalbėti ėmė”, – ironizuoja R.Pūkas.

Konkurencijos tarybos atstovė spaudai Palmira Kvietkauskienė sako, kad žmonės klaidingai supranta jų institucijos atliekamų tyrimų eigą ir funkcijas. “Tyrimą dėl degalų kainų mes pradėjome seniai, bet apie tai negalime viešai skelbti, mes galime visiems paskelbti tik atliktų patikrinimų datas. Juos atlikome kovo 15 ir 17 d.”, – aiškino P.Kvietkauskienė.
Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius su įvairiais skundais dėl galimo pienininkų kartelio šios institucijos duris varsto jau aštuntus metus. “Dažniausiai iš tarybos gaunu atsakymą, kad viskas gerai. Ši institucija neatlieka savo darbo iki galo. Laimei, dėl ūkininkų turgelių bei kooperatyvo “Pienas LT” atsiradimo padidėjo konkurencija, taigi pieno perdirbėjai vien dėl to buvo priversti mažinti kainas”, – sakė ministras.

Nacionalinės vartotojų konfederacijos prezidentas Kornelijus Papšys tik ranka numoja, paklaustas apie Konkurencijos tarybos veiklą. “Mes esame trišalės tarybos nariai. Kad jūs girdėtumėte, ką verslininkai kalba apie šią instituciją – nieko ji negina ir jokių iniciatyvų nerodo, o tik laukia, kad kažkas atneštų jau surinktus visus faktus ir parengtus dokumentus. Bet juk ji pati turėtų inicijuoti tyrimus ir visas išvadas dėl viešojo intereso gynimo perduoti prokuratūrai”, – piktinasi K.Papšys.

Beje, šiuo metu jis pastebi dar vieną užgimusį kartelį – dėl statybinių medžiagų, skirtų namams šiltinti. Girdi, kokybiškesnės ir ilgaamžės statybinės medžiagos “ignoruojamos”, nes atskiros interesų grupės, dalyvaujančios namų šiltinimo programose, susijusios su verslininkais, prekiaujančiais šiltinimo vata, tinku ir dažais. “Bet Konkurencijos taryba tų susitarimų nemato”, – kritikuoja K.Papšys.

P.Kvietkauskienė teigia, kad neretai įvairios institucijos neturėdamos jokių pagrįstų argumentų į juos kreipiasi su prašymu pradėti konkretų tyrimą, bet taryba dėl savo kompetencijų ribų to daryti negalinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...