2010 Spalio 12

Jonas Rasimas

Konkurencijos tarybos vadovas prašo politikų nesikišti

veidas.lt

Konkurencijos tarybos pirmininkas prašo stiprinti Konkurencijos tarybos galias ir nori, kad politikai nesikištų į jos veiklą.

“Svarbiausias arba vienas veiksmingiausių būdų būtų stiprinti Konkurencijos tarybos galias, nedaryti jokio politinio spaudimo, leisti tirti draudžiamus susitarimus, ir tokiu būdu Konkurencijos taryba sugebės vykdyti savo funkcijas”, – antradienį atsakydamas į parlamentarų klausimus dėl maisto ir degalų kainų augimo, Seime sakė Jonas Rasimas.

“Mums didžiausią meškos paslaugą daro politikai, lenktyniaujantys, kuris pirmas paskelbs apie galimą kartelį ir klausia, ką veikia Konkurencijos taryba. Bent kiek protaujantys ūkio subjektai gali manyti: ryt ar poryt, ar užporyt taryba ateis. Tokioje situacijoje protingiausias sprendimas būtų palaukti, o tada kitiems atrodo, kad Konkurencijos taryba nieko neveikia. Štai tokia politikų įtaka yra labai dažnai”, – Seime kalbėjo tarybos vadovas.

Jis priekaištavo politikams, kad tarybai paskyrus baudas, jie ima advokatauti verslininkams, kurie priekaištauja Konkurencijos tarybai, kad ji tikrina “taip sunkiai dirbančius verslininkus”.

“Pasigirsta įvairiausios aimanos, kad Konkurencijos taryba baudžia už įprastą verslo praktiką, kuri galbūt yra draudžiami susitarimai”, – aiškino J.Rasimas.

Konkurencijos tarybos vadovas mano, kad leidimas prekybos centrams “tokiu mastu kurtis ir kurtis miestuose – politikų netoliaregiškumo problema”.

“Reikėjo pasižiūrėti, kas darosi kitose šalyse, gal būtų buvę protingesni sprendimai”, – pareiškė J.Rasimas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...