2011 Sausio 27

Politika

Prezidentė ragina prisimenant holokausto aukas darbais ir žodžiais tvirtinti pagarbą žmogaus orumui

veidas.lt

Ketvirtadienį minint Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino darbais ir žodžiais tvirtinti pagarbą kiekvienai tautai ir žmogaus orumui, o užsienio reikalų ministras pabrėžė tolerancijos per švietimą svarbą.

“Minėdami Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, prisimindami Holokausto aukas, kurių ir Lietuvoje buvo šimtai tūkstančių, privalome savo darbais ir žodžiais tvirtinti toleranciją, pagarbą kiekvienai tautai ir žmogaus orumui”, – pareiškė šalies vadovė.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkas, Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pakvietė ESBO šalis toliau stiprinti pastangas kovoti su antisemitizmu ir kitomis netolerancijos formomis, skatinti atminimą ir švietimą.

“Tebus ši Holokausto aukų atminimo diena, kurią pagerbiame milijonus žydų ir kitų aukų, įskaitant romus ir sinti, ilgalaikis priminimas, kad turime būti budrūs ir energingai kovoti su nepakantumu ir neapykanta. Turime pagerbti aukų atminimą mokydami žmones apie Holokaustą ir užtikrindami, kad būtų gerbiamas visų žmonių orumas ir teisės”, – sakė A.Ažubalis.

ESBO šalys narės yra įsipareigojusios “skatinti Holokausto tragedijos atminimą ir tinkamą švietimą bei siekti, kad pagarbai visoms etninėms ir religinėms grupėms būtų skiriama derama svarba”, teigiama URM pranešime spaudai.

“2010 metų rugsėjo mėnesį Lietuvos Seimas 2011-uosius paskelbė Holokausto aukų atminties Lietuvoje metais. Tolerancijos ugdymas per švietimą taip pat yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo ESBO 2011 metais prioritetų”, – teigia URM.

Lietuvoje tarpukariu gyveno daugiau nei 200 tūkst. žydų, tačiau daugiau nei 90 proc. iš jų buvo išžudyta Antrojo pasaulinio karo metais nacių ir vietos kolaborantų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...