2011 Rugsėjo 30

Prezidentė paragino taikyti vienodus standartus

veidas.lt

Iš Varšuvos naujienų agentūros praneša, kad būtina paspartinti vizų režimo liberalizavimo procesą, tačiau visoms Rytų kaimynėms turi būti taikomi vienodi standartai, pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė Varšuvoje vykusiame Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikime.

Prezidentės spaudos tarnyba informuoja, kad susitikime Varšuvoje buvo aptariamas tolesnis ES ir šešių ES Rytų partnerystės šalių – Gruzijos, Moldovos, Ukrainos, Baltarusijos, Armėnijos ir Azerbaidžano – bendradarbiavimas bei tolesni veiksmai, kaip paspartinti kaimyninių šalių reformas ir suartėjimą su ES.

Būtinybę paspartinti vizų režimo liberalizavimo procesą Lietuvos vadovė akcentavo kalbėdama per plenarinę susitikimo sesiją.

“Vizų režimo liberalizavimo procesas Rytų partnerystės šalims negali būti lėtesnis nei Rusijai. Visoms Rytų kaimynėms turi būti keliami vienodi reikalavimai, ir netaikomi dvigubi standartai”, – teigė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė pažymėjo, kad Lietuva aktyviai remia Ukrainos siekį pasirašyti, o Gruzijos ir Moldovos siekius pradėti derybas dėl laisvosios prekybos susitarimų. Prezidentė taip pat pabrėžė, kad šių tikslų pasiekimas tiesiogiai priklauso nuo pačių šalių pastangų sparčiau vykdyti vidaus reformas.

D. Grybauskaitė paragino Rytų partnerystės šalis siekiant bendrų tikslų veikti kartu, nes vieningas partnerių balsas būtų geriau girdimas, o interesai – aiškiau suprantami.

Anot išplatinto pranešimo, susitikime Varšuvoje be vizų režimo liberalizavimo svarstyti demokratijos plėtros, ekonominio bendradarbiavimo, energetinio saugumo, žmonių mobilumo ir tarpusavio ryšių skatinimo klausimai.

ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimas Varšuvoje – antrasis per Rytų partnerystės gyvavimo metus. Pirmasis, kuriame ir buvo sutarta dėl Rytų partnerystės programos, įvyko 2009-ųjų gegužę Prahoje.

Tokie šalių vadovų susitikimai vyksta kas dveji metai. Kitas susitikimas vyks Lietuvai pirmininkaujant ES 2013 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...