2011 Vasario 07

Verslas

Prezidentė palaiko Vyriausybę dėl kasos aparatų turgaus prekeiviams

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė palaiko Vyriausybę, nutarusią įvesti kasos aparatus daliai turgaus prekiautojų. Šalies vadovės nuomone, visi privalo mokėti mokesčius ir negyventi kitų visuomenės grupių sąskaita.

“Esu už šešėlinės ekonomikos mažinimą, už skaidrumą, ir tai turi būti privaloma visiems verslams, visiems piliečiams. Mokėti mokesčius, laikytis sąžiningo, atsakingo verslo ir nemėginti gyventi kitų socialinių mūsų visuomenės sluoksnių sąskaita. Tai būtų mano bendra pozicija”, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė D.Grybauskaitė.

Premjeras Andrius Kubilius spaudos konferencijoje dar kartą pakartojo, kad Vyriausybė su prekybininkais pasiruošusi dalykiškai diskusijai, tačiau nesulaukia jokių konstruktyvių pasiūlymų.

“Aš ne vieną kartą esu sakęs, kad mes esame atviri svarstyti visus klausimus, bet svarstyti dalykiškai”, – teigė ministras pirmininkas.

Jis sakė, kad Vyriausybė bandė kalbėtis su turgaus prekiautojais dar 2010 metų pabaigoje, tačiau kontaktas buvo vienpusis.

“Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė žadėjo pateikti argumentus, kodėl to nereikia daryti arba ką reikėtų daryti kitaip, tačiau per du mėnesius tų pasiūlymų nesulaukta”, – tvirtino A.Kubilius.

Pasak premjero, Vyriausybė lieka atvira diskusijoms, tačiau mano, kad geriau susėsti prie bendro stalo negu mitinguoti.

Į prekybininkų mitingą prie Seimo pirmadienio vidurdienį protestuoti prieš reikalavimą turguose turėti kasos aparatus susirinko apie 5 tūkst. žmonių.

Mitinge priimta rezoliucija reikalaujama atšaukti sprendimą dėl privalomo kasos aparatų įvedimo, priešingu atveju grasinama jį boikotuoti ir prie parlamento pradėti neterminuotą bado akciją.

Vyriausybė nutarė nuo gegužės pradžios privalomai įvesti kasos aparatus turgaus prekeiviams, dengtuose paviljonuose pardavinėjantiems maisto produktus. Valdžia teigia, kad nauja tvarka užtikrins didesnį verslo skaidrumą, geresnę pajamų apskaitos kontrolę ir užkirs kelią šešėlinei veiklai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...