2011 Gruodžio 14

Prezidentė palaiko naujus mokesčius

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, jog nepalaikys biudžeto problemų sprendimo nei esamų, nei būsimų pensininkų sąskaita.

Tuo metu vadinamuosius prabangos mokesčius šalies vadovė įvertino palankiai.

„Labai norėčiau aiškiai dabar pasakyti, kad nepalaikysiu biudžetinių problemų sprendimo, jeigu tai bus daroma esamų ar būsimų pensininkų sąskaita“, – trečiadienį Birštone žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Prezidentė teigė, jog palaikys mokesčius brangiam nekilnojamam turtui.

„Norėčiau paminėti, kad tokie prabangos mokesčiai kaip brangiam nekilnojamam turtui turėjo būti seniai įvesti, nes jie vykdo prevencinę funkciją prieš spekuliaciją ir prieš burbulų susidarymą, kokį mes pergyvenome prieš kelis metus. Taigi tokie mokesčiai yra sveikintini ir aš juos palaikysiu“, – kalbėjo šalies vadovė.

Ji taip pat pridūrė, kad galia yra protingas kriterijus apmokestinant automobilius.

„Įvairūs būdai galimi. Jeigu kalbame tiktai apie brangias (transporto) priemones, tai, aišku, dažniausiai brangios ir būna labai galingos. Įvairios šalys įvairų kriterijų pasirenka. Mes kol kas kalbame apie prabangos mokesčius, o ne apskritai transporto priemonių apmokestinimą. Tuomet galia yra pakankamai racionalus pagrindas“, – sakė D.Grybauskaitė.

Prezidentė sako nematanti rimtos grėsmės žlugti valdančiajai koalicijai, tačiau neatmeta, kad dirbti galėtų ir mažumos Vyriausybė.  „Rimtos grėsmės nematau“, – trečiadienį Birštone žurnalistams sakė šalies vadovė, paklausta, ar mato grėsmę valdančiajai koalicijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...