2010 Gegužės 14

Generalinis prokuroras

Prezidentė jau turi kandidatą į generalinius prokurorus

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pranešė jau pasirinkusi kandidatą į generalinius prokurorus, tačiau jo pavardės dar neatskleidžia.

Valstybės vadovė žurnalistams sakė, kad naujo generalinio prokuroro kandidatūrą Seimui pateiks artimiausiu metu.

“Kai pateiksiu, tai ir bus ta pavardė aiški. (Pateiksiu – BNS) artimiausiu metu, kai galėsiu tai padaryti. (…) Neskubėjau, reikėjo rimtai rinktis ir žiūrėti, kaip susitvarko naujasis prokuroras”, – atidariusi Baltijos jūros regiono jaunimo renginį “B-Young” sakė prezidentė.

Anot jos, tai – žmogus ne iš Vilniaus, o iš regiono.

D.Grybauskaitė patvirtinto, kad į Generalinės prokuratūros vadovus nesiūlys dabartinio laikinojo jos vadovo Raimondo Petrausko, tačiau neatsakė, kodėl: “Stebėjau jo darbą ir sprendimas yra toks”.

“Pirmiausia, kad spręstų įsisenėjusias ne tik prokuratūros, bet ir teisėsaugos problemas ir kad būtų kiek įmanoma labiau objektyvus ir nepasiduotų spaudimui – nei žiniasklaidos, nei politikų”, – užduotis ir reikalavimus, keliamus naujajam generaliniam prokurorui, vardijo šalies vadovė.

Generalinį prokurorą 7 metams skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu. Šis postas laisvas nuo vasario vidurio, kai iš generalinio prokuroro pareigų atsistatydino Algimantas Valantinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...